Artykuły

Gdańsk. Trzy premiery grudnia w Teatrze Wybrzeże

Trzy nowe spektakle - "Intymne lęki" Alana Ayckbourna, "Posprzątane" Sarah Ruhl i "Księżnę D'Amalfi" Johna Webstera - zobaczą dzień po dniu widzowie w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

- Nowe rozdanie i od razu mocne uderzenie - mówi dyrektor teatru Adam Orzechowski, pełniący tę funkcję od 1 lipca 2006 r.

W piątek (15 grudnia) na scenie głównej gdańskiego teatru odbędzie się premiera dramatu "Intymne lęki" Alana Ayckbourna w reż. Adama Orzechowskiego.

Następnego wieczoru (w sobotę 16 grudnia) publiczność gdańskiego teatru obejrzy premierę sztuki "Posprzątane" Sarah Ruhl. 31-letnia autorka urodziła się w Chicago (USA). Reżyserem przedstawienia jest Giovanny Castellanos. Urodzony w Kolumbii artysta jest absolwentem PWST w Krakowie. W Polsce wyreżyserował min.: "Pętlę" Marka Hłaski, "Podróż do wnętrza pokoju" Michała Walczaka oraz "Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka.

W niedzielę (17 grudnia) na zakończenie trzydniowego spotkania z Melpomeną, widzowie gdańskiego teatru będą mieli okazję zobaczyć "Księżnę D'Amalfi" Johna Webstera.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji