Dyrektor czatuje z widzami
Teatr Polski [na zdjęciu] proponuje kolejną interaktywną formę kontaktu z widzami. Po blogu i forum przyszedł czas na czat. Dziś wieczorem na pytania internautów odpowie dyrektor bydgoskiej sceny Paweł Łysak, w planach są także czaty m.in. z aktorami.
- Przed naszym teatrem tylko dwa zdecydowały się na taką formę rozmowy z publicznością - gdański Teatr Wybrzeże i warszawski Teatr Studio. Żaden z nich nie uczynił jednak z czatu cyklu. U nas internetowe rozmowy z twórcami będą się odbywać regularnie - mówi specjalista do spraw promocji, odpowiedzialna za czat Katarzyna Kamerduła-Gapińska.
Na początek z bydgoszczanami porozmawia Paweł Łysak, dyrektor naszej sceny. - To będzie rodzaj powitania publiczności, przedstawienia koncepcji funkcjonowania teatru, planów na przyszłość - opowiada Kamerduła-Gapińska. - Na forum widnieje wiele wpisów, w których ich autorzy narzekają, że dyrektor oficjalnie ich nie przywitał.
Pierwszy czat będzie krótki, potrwa pół godziny i moderowany. - Mam mimo to nadzieję, że nasza dyskusja nie skończy się na wymianie grzeczności i że dojdzie do prawdziwej wymiany zdań - mówi Paweł Łysak. - Liczę na gorącą dyskusję, wolę słowa krytyki, oburzenie - emocje, niż jałowe, miłe pogadanki. Dyrektor obiecuje również, że odpowie także na pytania, nie dotyczące teatru.
Dziś podczas czatu z internautami porozmawia nie tylko Łysak, ale także dwaj nowi dramaturdzy Teatru Polskiego: Bartek Frąckowiak i Łukasz Chotkowski. Pierwszy z nich pracował już w Bydgoszczy. Dokonał dramatycznego opracowania ostatniej naszej premiery - "Tramwaju zwanego pożądaniem". To także on jest pomysłodawcą bloga, jaki towarzyszył przygotowaniom do spektaklu.
- Czat jest naturalną kontynuacją bloga - mówi Kamerduła-Gapińska. - Zaproponowali go sami forumowicze, a nam pomysł się spodobał. W kolejnych jego "odcinkach", fani teatru będą mieli okazję porozmawiać także z aktorami. - Domagają się o czata z Krystianem Wieczorkiem, ma on nawet fan club, podobnie jak Barbara Kałużna - wymienia Kamerduła-Gapińska.
Interaktywna forma kontaktu na zbliżać twórców i odbiorców. - Zależy mi na tym, żeby ten teatr żył. Żeby było o nim głośno nie tylko podczas premiery, ale cały czas. Żeby ludzie o nim rozmawiali - wyznaje Łysak. - Żeby tak się stało, informacja nie może iść tylko od nas do widzów, ale także w drugą stronę.
Czat rozpocznie się w środę (6 grudnia) o godz. 18. By wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę: www.teatrpolski.pl/czat/ i dokonać rejestracji. Udział w czacie jest bezpłatny.