Artykuły

Figle wystrojonych diabłów

Dzięki Zofii de Ines bajka "Diabelskie figle" zamieniła się w pokaz najnowszej niebiańsko-piekielnej mody.

Ile szczebli ma drabina między niebem a piekłem i czy pierwszą wigilijną gwiazdę, która straciła blask, uda się doczyścić proszkiem do prania? Świąteczną opowieść z przymrużeniem oka proponuje bielska Banialuka.

Przedświąteczna gorączka udziela się wszystkim i wszędzie. W niebiańskiej fabryce zabawek Święty Mikołaj popędza anielskich pomocników, by zdążyć ze wszystkimi zamówieniami na prezenty dla dzieci. Jednak w ferworze pracy Mikołaj zapomniał doczyścić pierwszą gwiazdę. Jeśli nie błyśnie na niebie, nie będzie wigilii! I kiedy anielskie zastępy robią wszystko, by zdążyć na czas, dwa psotne diabły - Anzelm i Ksawciu - opuszczają piekielną pieczarę i po drabinie docierają pod bramę nieba. Od tej chwili akcja najnowszego spektaklu bielskiej Banialuki zaczyna się nieco komplikować.

Tytułowa figlarność to atut całego przedstawienia. Reżyserka Lucyna Sypniewska zgrabnie poprzeplatała dowcipną opowieść Ewy Laue z dynamicznymi i nowoczesnymi aranżacjami polskich kolęd. Aktorzy Banialuki z przymrużeniem oka traktują swoją anielską dobroć i diabelski spryt. Smaku inscenizacji dodała Zofia de Ines, której kostiumy na prawie pustej scenie to kolejny wizualny figiel, bo to kolaż najmodniejszych tendencji i stylów. Obok atlasowych rybaczków powiewa elegancki tren, biały beret na głowie wieńczą narciarskie okulary, a wygodne bokserskie buty są wyborne w walce z każdym przeciwnikiem. Nie mniej modnie prezentują się całe w czerni i czerwieni diabły, odziane niczym muzycy rockowej sceny. Chętnych na kostiumowe, teatralne i muzyczne figle przed pierwszą gwiazdką zapraszam na przedstawienie do Banialuki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji