Artykuły

Karnice. Potańcówka z Ewą Lorską w Wiosce Artystycznej Janowo

Teatr Małomiasteczkowy Wioski Artystycznej Janowo proponuje na najbliższy weekend sentymentalną potańcówkę, czyli recital Ewy Lorskiej z największymi przebojami POP lat 70., 80. i 90.


Z tego okresu pochodzą piosenki, przy których nogi same rwą się do tańca. W programie nie zabraknie hitów Madonny, Fugges, Spandau Ballet, Raya Charlesa, George’a Michaela, Stinga i Lenny’ego Kravitza. Do pełni szczęścia Ewa Lorska dodała też nasze rodzime przeboje Ewy Bem. Artystka zapewnia, że w tym recitalu każdy znajdzie swoje ulubione utwory.


Ewa Lorska ukończyła PWST we Wrocławiu, występowała m.in. w teatrach im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (gdzie zadebiutowała w „Krwawych godach”) i Rampa w Warszawie. W 1999 roku została wyróżniona nagrodą Nosa Teatralnego dla najlepiej zapowiadającej się aktorki, Grand Prix na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za najlepszy debiut w filmie „Torowisko”.


Koncertu będzie można wysłuchać dwa razy: w piątek i w sobotę 15 i 16 lipca o godz. 18.45 na scenie Teatru Małomiasteczkowego w Karnicach (ul. Osiedlowa 18).


***


Teatr Małomiasteczkowy to najmłodsze „dziecko”, czyli trzecia scena Wioski Artystycznej Janowo. Działa od 2021 r. w Gminnym Domu Kultury w Karnicach przy ul. Osiedlowej 18 (woj. zachodniopomorskie). Spektakle odbywają się w weekendy lipca i sierpnia. W ubiegłym roku były to przede wszystkim małe formy teatralne i monodramy, w tym roku widzowie zobaczą głównie formy muzyczne. W kolejnych tygodniach na scenie Teatru Małomiasteczkowego pojawią się: Robert Kudelski, Anna Dijuk-Bujok, Iwona Chołuj, Agnieszka Różańska, Jakub Gąsowski i Dorota Chaniecka.


Teatr jest częścią Wioski Artystycznej Janowo, czyli kulturalno-artystycznego miejsca w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.


Bilety na koncerty dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występami.Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji