Artykuły

Warszawa. Premiera na Scenie Jedynki TVP

Kolejna premiera na Scenie Jedynki. Tym razem, w poniedziałek 13 listopada, zobaczymy współczesną sztukę "Pan Gustaw i Matylda". Autor, Stanisław Kuźnik, napisał ją specjalnie dla Teatru Telewizji.

Spektakl w reżyserii Macieja Wojtyszki opowiada o spotkaniu dwóch światów. Spotkaniu, czy może raczej zderzeniu, dwóch różnych osobowości. Pan Gustaw po śmierci żony żyje samotnie, trochę na uboczu, zamknięty w swoim świecie, głównie wspomnień, rozterek i muzyki operowej. Matylda to kobieta sukcesu, przebojowa dziennikarka telewizyjna. Tych dwoje ludzi nic nie łączy, więcej - wszystko dzieli: wiek, styl życia, wartości, postrzeganie świata. Szanse na ich spotkanie są niewielkie, jednak natrafiają na siebie.

Twórcy spektaklu nie odpowiadają, dlaczego spotykamy takich, a nie innych ludzi. Skupiają się na tajemniczych mechanizmach, które kierują życiem. Może to właśnie one podejmują za nas wybory i decydują o tym, kim i jacy jesteśmy?

Grają m.in. Magdalena Cielecka, Zbigniew Zapasiewicz, Olga Sawicka, Adam Woronowicz, Maria Ciunelis, Krzysztof Stroiński.

Na zdjęciu: scena ze spektaklu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji