Artykuły

Dulska wiecznie żywa

"Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Wiesława Hołdysa będzie najnowszą premierą w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach. Spektakl premierowy odbędzie się w sobotę o godz. 19.

Sztuka Zapolskiej jest propozycją dyrektora teatru Piotra Szczerskiego. - To bardzo aktualny tekst, wybrałem go, gdyż jestem porażony

otaczającą nas współcześnie dulszczyzną - mówi dyrektor. Podobnego zdania jest reżyser: - "Moralność" jest jedną z tych wielkich sztuk, które przekazują nam prawdę o człowieku i rzeczywistości. Współcześnie wielu ludzi mówi i myśli podobnie jak bohaterowie utworu Zapolskiej.

Panią Dulską na kieleckiej scenie zagra Ewa Józefczyk, a jej męża Andrzej Cempura. Scenografię zaprojektował Janusz Tartyłło, muzykę skomponował Konstanty Wileński. Dla potrzeb spektaklu dwoje aktorów, Grzegorz Kwas i Agnieszka Marzec, nauczyło się w dwa miesiące grać na fortepianie. Nauczycielem był Konstanty Wileński. Dodatkowa trudność polegała na tym, że aktorzy grają na fortepianie i jednocześnie wygłaszają kwestie. Ale nauczyciel jest zadowolony z efektu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji