Artykuły

Powrót Dulskich

"Moralność Pani Dulskiej" jest tym dramatem, który często wraca na teatralne sceny. Po pamiętanej jeszcze realizacji w Teatrze im. J. Osterwy, będzie można zobaczyć tę sztukę Gabrieli Zapolskiej w Teatrze Kameralnym w Lublinie.

W poniedziałek, 6 grudnia, odbędzie się premierowe przedstawienie "Moralności pani Dulskiej", spektaklu reżyserowanego przez Andrzeja Żarneckiego.

- Dlaczego pani Dulska? - Między innymi dlatego, że kołtuństwo jest nadal wszechobecne - mówi dyrektor Teatru Kameralnego Jan Wojciech Krzyszczak. - Jest to zresztą dramat ważny dla każdych czasów i taki, który daje ogromne możliwości aktorom i realizatorom. To, że wystawiał go jeden teatr nie przekreśla kolejnej realizacji, w innym miejscu.

Reżyser Andrzej Zarnecki jest autorem wielu znakomitych przedstawień pokazywanych w lubelskim teatrze. W wielu grał znaczące i pamiętne role. Tu nie wystąpi. Zagrają natomiast m.in. w roli pani Dulskiej Nina Skołuba-Uryga, pana Dulskiego - Jan Wojciech Krzyszczak, a w rolę Juliasiewiczowej wcieli się Jolanta Rychłowska, znakomita jako Mela w innej realizacji sztuki.

Scenografia Janusza Sianko, prosta, skrótowa i oszczędna, przystosowana m.in. do potrzeb teatru wędrownego, jakim jest właśnie Teatr Kameralny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji