Artykuły

Tarnów. Akademia Antyczna u Solskiego

Rozpoczął się drugi rok działalności Tarnowskiej Akademii Antycznej - projektu realizowanego przez samorząd uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, Tarnowski Teatr oraz Tarnowską Fundację Kultury.

Autorkami projektu są Urszula Hajek - nauczycielka I LO oraz Grażyna Nowak, wicedyrektorka Tarnowskiego Teatru. Projekt nie ma na celu całościowego ukazywania kultury antycznej, lecz zachęcenie młodego człowieka do głębszego studiowania wiedzy na ten temat. Rok temu realizowany projekt pozwolił młodzieży poznać kulturę i sztukę antycznej Grecji. Przygotowano m.in. spektakl Arystofanesa pt. "Żaby", wystawiony w Pireusie na Multimedialnym Festiwalu UNESCO. Spektakl przygotowany przez uczniów I LO i aktorów teatru z Tarnowa został bardzo wysoko oceniony przez jury i publiczność.

Natomiast obecny rok poświęcony jest sztuce antycznej starożytnego Rzymu. W miniony poniedziałek [2 października] odbył się wykład "Etruskowie a Rzym" Kazimierza Banka, religioznawcy i wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronat nad tegoroczną włoską częścią projektu objął rektor UJ, Instytut Polski w Rzymie oraz Instytut Włoski w Krakowie. Co miesiąc profesorowie z Uniwersytetu Jagiellońskiego będą wygłaszać w Tarnowie wykłady dotyczące rzymskiego antyku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji