Artykuły

Bydgoszcz. Pierwsza ściana rewitalizowanego Teatru Kameralnego odsłonięta

Teatr Kameralny w Bydgoszczy pięknieje. Wykonawca kończy właśnie prace przy elewacji. Odsłonięta została jedna ze ścian. Na dokończenie robót budowlanych i wyposażenie obiektu miasto zarezerwowało 12 milionów złotych.


W rewitalizowanym Teatrze Kameralnym kończą się prace przy elewacji. Odsłonięta jest już m.in. ściana od strony ul. Podwale.


- Wewnątrz kontynuowane są roboty przy płytkach, podwieszanych sufitach, gładziach, malowaniu ścian. Więcej prac zostało jeszcze w pomieszczeniach, które pełnić mają funkcję sceny z widownią – wyjaśnia Marta Stachowiak, rzeczniczka Urzędu Miasta Bydgoszczy.

W porozumieniu z nową instytucją kultury, która zarządzać będzie obiektem, wprowadzono niewielkie zmiany. Mają one poprawić funkcjonalność obiektu i ułatwić późniejsze przygotowywanie wydarzeń kulturalnych.


Bydgoska inwestycja rozpoczęła się w ubiegłym roku.

- Część prac została wówczas wstrzymana, by umożliwić pracę archeologom. Natrafili oni między innymi między innymi na pozostałości drewnianej bramy prowadzącej od miasta do Zamku Bydgoskiego, drewniane palisady oraz fragmenty mostu nad fosą – przypomina Marta Stachowiak.

Sytuacja epidemiczna ma również istotny wpływ na realizację zadania. Wykonawca był zmuszony w inny sposób organizować zarówno prace całego zespołu jak i dostawy niezbędnych materiałów budowlanych.

Miasto Bydgoszcz będzie miało drugi teatr

W Teatrze Kameralnym – o czym wielokrotnie informowaliśmy - funkcjonować będzie nowa miejska instytucja kultury, z dominującą funkcją sceny teatralnej przeznaczonej dla dzieci i młodzieży. Teatr Kameralny umożliwi też prezentację form dramatycznych i muzycznych. Instytucja ma także spełniać wielowymiarowe funkcje z zakresu kreatywnej edukacji kulturowej adresowanej do wszystkich grup wiekowych odbiorców.

Sposób wykorzystania teatralnego gmachu został określony w m.in. w konsultacjach społecznych przeprowadzonych w 2016 roku. Na potrzebę utworzenia drugiej sceny zwracały też uwagę środowiska kulturalne. Inwestycja została wpisana do Strategii Rozwoju Kultury na lata 2017-2026.

Bydgoszcz szacuje wydatki


Roboty budowlane pochłoną około 28 mln złotych.
- Pomagają nam fundusze europejskie na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT). Unijne wsparcie to 12 milionów złotych – tłumaczy Marta Stachowiak. - W przyszłym roku na dokończenie prac i wyposażenie obiektu zarezerwowaliśmy w budżecie ponad 12 milionów złotych.




Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji