Poczuj magię świąt podczas koncertu kolęd w filharmonii
Boże Narodzenie już blisko, więc coraz częściej możemy usłyszeć świąteczne przeboje w radiu czy miejscach publicznych, które mają wprowadzić nas w świąteczny nastrój. Ale nic nie może się równać z koncertem na żywo. Dlatego choć ośrodki kultury są wciąż zamknięte, to słupska filharmonia zadbała, aby wlać w nas trochę świątecznego ducha.
Koncert na żywo, choć za pośrednictwem sieci. Taki pomysł na zarażenie publiczności magią świąt ma Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku. W piątek, 18 grudnia, o godz. 19 orkiestra filharmonii zagra koncert, który będzie transmitowany w czasie rzeczywistym na kanale YouTube. W programie koncertu znajdą się tradycyjne polskie kolędy, ale też popularne utwory świąteczne, które możemy usłyszeć w radiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara poprowadzi Ruben Silva. Jako tenor wystąpi Marcin Skibiński, który w 2018 roku wziął udział w Turnieju Tenorów organizowanym przez słupską filharmonię i stąd może być znany lokalnej publiczności.
Koncert poprowadzi Andrzej Zborowski. Wydarzenie jest możliwe dzięki „Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19"
Notka biograficzna
Marcin Skibiński urodził się w Chełmie. W 2020 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr hab. Wojciecha Dyngosza, prof. AM. Zajął II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Szawle na Litwie (2014). Wziął udział w III Turnieju Tenorów organizowanym przez Polską Filharmonię Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara (2018). W 2019 roku wziął udział w wykonaniu koncertowym opery „Flis" Stanisława Moniuszki organizowanym przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. W 2020 roku zadebiutował jako Stefan w operze „Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki na deskach Opery Nova w Bydgoszczy. W swoim repertuarze posiada również partie operetkowe oraz oratoryjno-kantatowe. Uczestniczył w Mistrzowskich Kursach Wokalnych prof. Thomasa Heyera oraz Maestro Kaludiego Kaludova. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju i za granicą.