Artykuły

Estonia. Koncert Marcina Maseckiego i Lutosławski Quartet

W Arvo Pärt Centre w Laulasmaa 5 grudnia odbędzie się koncert upamiętniający 250. rocznicę urodzin Ludwiga van Beethovena, podczas którego wystąpią pianista Marcin Masecki wraz z Lutosławski Quartet - poinformowano na Facebooku Instytutu Adama Mickiewicza (IAM).


Jak wyjaśniono, publiczność estońska usłyszy kompozycje Ludwiga van Beethovena, m.in. Sonatę c-moll op. 49, Kwartet smyczkowy nr 14 cis-moll op. 131 oraz Trio fortepianowe D-dur op. 70 nr 1 Geistertrio.


"Polski pianista Marcin Masecki łączy różnorodne praktyki wykonawcze z nowatorskim podejściem do działalności muzycznej, ukazując słuchaczom niespodziewane sposoby odbioru znanych utworów" - napisano o polskim pianiście.


Przypomniano, że Masecki jest absolwentem Berklee College of Music w Bostonie, a w 2005 r. otrzymał główną nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie.


"Lutosławski Quartet, składający się z wybitnych muzyków, działa od 2007 r. i jest jednym z najważniejszych zespołów kameralnych w Polsce. Kwartet poświęcił się wykonywaniu i nagrywaniu muzyki polskich kompozytorów współczesnych" - czytamy w informacji o koncercie.


Początek koncertu, który zorganizowano we współpracy z Ambasadą RP w Estonii i IAM, 5 grudnia o godz. 17 (o godz. 16 czasu polskiego).


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji