Artykuły

Warszawa. Nagrody PO ASSITEJ

Zarząd i Kapituła Atestów Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ przyznały doroczne nagrody i wyróżnienia dla twórców teatru dla dzieci i młodzieży za rok 2005.

Nagrodę imienia Jana Dormana za rok 2005 dla twórcy polskiego otrzymuje Joanna Braun za twórczość teatralną wyróżniającą się tajemniczym, osobliwym pięknem i doskonałością stylu w licznych i niezapomnianych scenografiach spektakli dla dzieci i młodzieży.

Honorową Nagrodę imienia Jana Dormana za rok 2005 dla twórcy zagranicznego otrzymuje Marián Pecko ze Słowacji za twórcze poszukiwania nowej formuły artystycznej widowiska dla dzieci i młodzieży oraz znaczący dorobek reżyserski w polskim teatrze dla młodego widza.

Nagrodę dla krytyka teatru dla dzieci i młodzieży za rok 2005 otrzymuje Lucyna Kozień za talent, fachowość i konsekwencję w dokumentowaniu i ocenieniu polskiego teatru dla dzieci i młodzieży, za życzliwe i mądre pióro recenzenckie oraz pracę dziennikarską promującą teatr dla młodego widza.

"ATESTY - Świadectwa Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego" przyznano w roku 2005 przedstawieniom:

"Baśń o Rycerzu bez Konia" w reż. Janusza Ryl-Krystianowskiego, Teatr Animacji, Poznań; "Sklep z zabawkami" w reż. Łukasza Kosa, Teatr Lalka, Warszawa; "Urodziny infantki" w reż. Marcina Jarnuszkiewicza, Teatr Lalka, Warszawa; "Zielony wędrowiec" w reż. Pawła Aignera, Teatr Banialuka, Bielsko-Biała; "Siała baba mak" w reż. J. Malinowskiego, Teatr Banialuka, Bielsko-Biała; "Piękna i bestia" w reż. Mariana Pecko, Teatr Banialuka, Bielsko-Biała; "Amelka, bóbr i król na dachu" w reż. Piotra Cieplaka, Teatr Lalek Guliwer, Warszawa; "Dzikie Łabędzie-ci" w reż. Marka Ciunela, Teatr Pleciuga, Szczecin; "... etcetera..." w reż. M. Rau, E. Mojsak, S. Tarkowskiej, Teatr K3, Białystok.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej ceremonii zakończenia X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak 2006" dnia 7 października w Warszawie w Teatrze "Rampa" o godzinie 19.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji