Artykuły

Warszawa. Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida

W poniedziałek, 25 września zostaną wręczone Nagrody Samorządu Województwa Mazowieckiego im. Cypriana Kamila Norwida. Nominowani w kategorii - teatr są natomiast Piotr Cieplak za reżyserię sztuki dla dzieci "Amelka, bóbr i król na dachu", Krzysztof Warlikowski za reżyserię przedstawienia "Krum" i Zbigniew Zapasiewicz za rolę Leona w spektaklu "Kosmos" Witolda Gombrowicza.

Podczas piątej edycji rozdania Nagrody Samorządu Województwa Mazowieckiego im. Cypriana Kamila Norwida odznaczony zostanie prozaik, reżyser i scenarzysta filmowy - Tadeusz Konwicki [na zdjęciu]. Otrzyma on nagrodę "Dzieło Życia". Nagrody zostaną wręczone w poniedziałek w Warszawie.

Oprócz wyróżnienia "Dzieło życia" nagrody im. Cypriana Kamila Norwida zostaną wręczone w czterech kategoriach: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr. Nazwiska laureatów zostaną ujawnione dopiero podczas uroczystości.

Szansę na nagrodę w kategorii - muzyka mają Władysław Słowiński, Tadeusz Wielecki i Antoni Wit.

Nominowani w kategorii - literatura są Janusz Krasiński za książkę "Przed agonią", Eustachy Rylski za książkę "Warunek" i Marek Wawrzkiewicz za dwa tomy poezji: "Coraz cieńsza nić" i "Dwanaście listów".

Roman Owidzki i Roman Woźniak walczą o nagrodę w kategorii - sztuki plastyczne.

Nominowani w kategorii - teatr są natomiast Piotr Cieplak za reżyserię sztuki dla dzieci "Amelka, bóbr i król na dachu", Krzysztof Warlikowski za reżyserię przedstawienia "Krum" i Zbigniew Zapasiewicz za rolę Leona w spektaklu "Kosmos" Witolda Gombrowicza.

Laureaci tegorocznej edycji otrzymają statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości 15 tys zł.

Uroczystość uświetni koncert pianisty Waldemara Malickiego.

Ideą Nagrody im. C. K. Norwida, jest promowanie dzieł artystów, których działalność przyczynia się do wzrostu rangi regionu mazowieckiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji