Artykuły

Kraków. Audiobook z biografią Krzysztofa Komedy – do pobrania w parkach

Audiobook z biografią Krzysztofa Komedy, wzbogaconą o nowe interpretacje jego utworów, bezpłatnie posłuchają bywalcy pięciu krakowskich parków, na terenie których od piątku, przez miesiąc, będą wisieć plakaty z kodami QR dającymi dostęp do słuchowiska.


Historię o słynnym kompozytorze i pianiście można odtworzyć na urządzeniach mobilnych, wyposażonych w skanery kodów QR. Miesięczną akcję organizatorzy zatytułowali „Audioserial w parku”.


Żeby posłuchać audiobooka należy pobrać na smartfona aplikację Audioteki (https://web.audioteka.com/pl/cycle-products/789785db-a554-4058-864f-b9ab48d8b025&_install&utm_source=pr&utm_campaign=aplikacja-audioteki ), a następnie zeskanować kod QR do słuchowiska. Plakaty z kodami są na terenie parków: Dębnickiego, Kościuszki, Parku Lotników Polskich, Młynówki Królewskiej i przy Bagrach.


„Aby zeskanować kod, trzeba udać się do parku. Kod będzie można znaleźć też we wrześniowym numerze +Karnetu+. Po pobraniu kodu można w dowolnych miejscach słuchać audiobooka” - powiedziała w środę PAP Anna Szczygieł z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które, wspólnie z serwisem Audioteka, organizuje akcję.


Słuchacze kilkugodzinnego nagrania poznają biografię Krzysztofa Komedy opowiedzianą przez Krzysztofa Komandera i Marcina Dorocińskiego. Historia jest wzbogacona nowymi aranżacjami klasycznych utworów Komedy autorstwa Wojciecha Mazolewskiego. Opowieść uzupełnią archiwalne wypowiedzi Tomasza Stańki, Jana Ptaszyna-Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Kazimierza Kutza i innych postaci związanych z głównym bohaterem nagrania. Rozmowy wykorzystane w audiobooku przeprowadziła Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka, autorka biografii „Komeda. Osobiste życie jazzu”.


Krzysztof Komeda (właśc. Krzysztof Trzciński) karierę muzyczną zaczynał w Krakowie, gdzie po raz pierwszy wziął udział w jam session, a także zakładał swoje pierwsze jazzowe zespoły i prezentował swoją twórczość, występując w Piwnicy pod Baranami. Współpracował m.in. z Romanem Polańskim, jest autorem muzyki do „Dziecka Rosemary”.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji