Artykuły

Kielce. „Kopciuszek" Elżbiety i Grzegorza Pańtaków w KTT

To ogromne przedsięwzięcie Kieleckiego Teatru Tańca, które zobaczyć powinny całe rodziny. W weekend premierowe spektakle „Kopciuszka".


- Historia w artystycznym opracowaniu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków to taneczno-muzyczne widowisko przeznaczone dla całych rodzin. Zostało zrealizowane środkami szeroko pojętego tańca jazzowego i neoklasyczne-go. Choreografowie poszerzyli libretto, w stosunku do tradycyjnej historii literackiej, o dodatkowe sceny i postaci - opowiada Edyta Snoch-Chruściak z Kieleckiego Teatru Tańca.


Na potrzeby spektaklu stworzono prawie 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy. Akcja toczy się w czterech miejscach: na podwórzu, w domu Kopciuszka, na rynku miasteczka i w sali balowej w pałacu. Będą nawet sceny z ptactwem domowym.


- Autorskim pomysłem choreografów jest także taniec Warzyw. Marchewka, Burak, Pomidor, Pietruszka tańczą ożywione przez roztargnioną Wróżkę, która próbując wyczarować karocę, szuka na nią odpowiedniego warzywa - zaprasza Edyta Snoch-Chruściak. Dodaje, że połączono muzykę klasyczną, filmową oraz rozrywkową. A dodatkową atrakcją jest udział dziecięcego chóru wykonującego dwa utwory wokalne.


Za scenografię odpowiada Luigi Scoglio, kostiumy zaprojektowała Małgorzata Słoniowska, a chór przygotowały Ewa Robak i Magdalena Sitkowska.
Próba generalna z udziałem publiczności odbyła się wczoraj. Premiera spektaklu w piątek i sobotę
o godz. 18. Wystawiony zostanie też w niedzielę o godz. 12 i 18.


Bilety kosztują 30 zł (ulgowy) oraz 55 i 65 zł. Można je rezerwować pod numerem 41367 6712. Widzów obowiązuje zachowanie dystansu, a także zakrywanie ust i nosa.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji