Artykuły

Podsumowanie pracy dyrektor Doroty Ignatjew w Lublinie

Zespół Teatru Osterwy w Lublinie, mając na uwadze dokonania artystyczne Doroty Ignatjew w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu, który za jej dyrekcji artystycznej stał się jedną z najciekawszych scen w kraju zaprosił ją do wzięcia udziału w konkursie na dyrektora naczelnego, co zostało poprzedzone jej spotkaniem z Zespołem i przedstawieniem wizji teatru.


W wyniku konkursu 1 września 2016 roku Dorota Ignatjew objęła stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Osterwy, zastępując Krzysztofa Torończyka. Zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych przeszedł na emeryturę a dyrektor artystyczny startował w konkursie na dyrektora Teatru Ateneum i z dniem 31.12 16 roku rozwiązał umowę o pracę .Ignatjew objęła kierownictwo Teatru ze stratą .


Przyjmując odpowiedzialność za zarządzenie instytucją liczącą ponad 100 pracowników i zabytkowym budynkiem Teatru (kubatura budynku wynosi 31 713 m3), D. Ignatjew absolwentka szkół teatralnych we Wrocławiu, Krakowie i zarządzania instytucjami kultury kierowała się wieloletnim doświadczeniem człowieka teatru – aktorki , reżysera, dyrektora, reżysera castingów Pracowała między innymi w Teatrze Polskim ,Teatrze Narodowym w Warszawie i w teatrze w Sosnowcu.


Obejmując stanowisko nowa dyrektorka przeprowadziła się z dwójką dzieci bliźniaków w wieku szkolnym do Lublina. Pełniąc funkcję dyrektora, jest obecna w pracy codziennie, pracuje także po godzinach urzędowania, na bieżąco monitoruje sprawy finansowe, artystyczne, kadrowe i gospodarcze.
Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji