Artykuły

Warszawa. Imieniny Jana Kochanowskiego - 29 sierpnia

Doroczny piknik literacki Biblioteki Narodowej - Imieniny Jana Kochanowskiego - odbędzie się w tym roku dopiero 29 sierpnia. Bohaterem tegorocznego spotkania w warszawskim Ogrodzie Krasińskich będzie Leopold Tyrmand.


"Jak wakacje, to Imieniny Jana Kochanowskiego. I chociaż wydarzenie odbędzie się w tym roku nieco później, to jak zwykle zapraszamy do wspólnego świętowania. W ostatnią sobotę sierpnia spotkajmy się w Ogrodzie Krasińskich, jednym z najpiękniejszych parków Warszawy" - poinformowała na stronie internetowej BN.


Bohaterem tegorocznej imprezy literackiej będzie pisarz, publicysta i skandalista, ikona polskiego świata artystycznego lat 50. XX w., a zarazem bezkompromisowy obserwator ówczesnej rzeczywistości - Leopold Tyrmand.


"W Roku Leopolda Tyrmanda (na który przypada setna rocznica urodzin pisarza) na Imieninach Jana Kochanowskiego zabrzmi jazz, pojawią się autorzy najpoczytniejszych polskich kryminałów, a varsavianiści i biografowie pisarza przybliżą atmosferę powojennej Warszawy" - czytamy na stronie BN.


Nie zabraknie również stałych punktów programu, m.in. wykonania "Pieśni świętojańskiej o Sobótce", meczu poetyckiego, a także spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk

Jak zapowiadają organizatorzy, "w literackim pikniku Biblioteki Narodowej, jak co roku wezmą udział pisarze, poeci, aktorzy, performerzy i muzycy, a na kiermaszu, nieodłącznej części Imienin, zagości ponad sześćdziesiąt najciekawszych polskich wydawnictw z pokaźną listą autorów".


"Nie zabraknie również stałych punktów programu, m.in. wykonania Pieśni świętojańskiej o Sobótce, meczu poetyckiego, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy (o zwycięstwie tradycyjnie zadecyduje publiczność), a także spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk" - czytamy w zapowiedzi imprezy.


Pełny program tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego zostanie opublikowany wkrótce.


Zapowiedziano także, iż bohaterką Imienin Jana Kochanowskiego w 2021 r. będzie Maria Konopnicka.


Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji