Artykuły

Bal po "Zemście"

LEGNICA "Zemsta" Aleksandra Fredry to kolejna premiera przygotowana przez Teatr im. H. Modrzejewskiej. Tym razem zaproszony do współpracy z legnickim zespołem Piotr Dąbrowski, aktor i reżyser Teatru Witkacego w Zakopanem, zmierzył się w tekstem, który na stale jest wpisany w kanon polskiej klasyki.

- Nasza "Zemsta" nie jest klasyczną adaptacją fredrowskiej komedii. To spektakl, który wziął się z mojego patrzenia na świat. Świat, który zmierza do samozagłady -powiedział przed premierą Piotr Dąbrowski. Akcję "Zemsty" umieszczono w zakładzie dla psychicznie chorych.

To pacjenci, "ludzie wrażliwi i chorzy inaczej", są aktorami, którzy wystawiają spektakl wieczorami i nocami, w czasie, kiedy opieka lekarska jest mniej intensywna.

Po premierze w holu Teatru rozpocznie się wielki bal karnawałowy, na który można jeszcze kupić bilety. W czasie balu goście będą mogli w specjalnie przygotowanym sklepie kupić drobiazgi, z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie stołówki charytatywnej, prowadzonej przez księdza Jana Mateusza Gacka na legnickim Zakaczawiu.

Premiera "Zemsty" rozpocznie się w sobotę o godzinie 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji