Artykuły

Szczecin. Opera w podwórku - kameralny koncert artystów Opery na Zamku

Soliści Opery na Zamku w Szczecinie: Victoria Vatutiny (sopranistka) i Pavel Tolstoy (tenor) oraz Olga Bilas (akompaniatorka - fortepian) zapraszają na kameralny, bezpłatny koncert, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca o 20.00 na podwórzu kamienicy przy ul. Swarożyca 15 w Szczecinie. Koncert potrwa około 45 minut.

Koncert odbędzie się dzięki uprzejmości i pomocy Opery na Zamku w Szczecinie. Głównym organizatorem jest Wspólnota Mieszkaniowa Swarożyca 15 Front.

W programie między innymi:

1. "Cisza dookoła" - aria Stefana z opery "Straszny dwór" S. Moniuszki - Pavlo Tolstoy

2. "Quando m'en vo" - walc Musetty z opery "Cyganeria" G. Pucciniego - Victoria Vatutina

3. "Questa o quella" - ballada Księcia z opery "Rigoletto" G. Verdiego - Pavlo Tolstoy

4. "Summertime" - aria Clary z opery "Porgy and Bess" G. Gershwina - Victoria Vatutina

5. "O soave fanciulla" - duet Mimi i Rudolfa z opery "Cyganeria" G. Pucciniego - Victoria Vatutina i Pavlo Tolstoy

UWAGA! OBOWIĄZUJĄ AKTUALNE PRZEPISY DOTYCZĄCE ZGROMADZEŃ - MASECZKI, ZACHOWANIE 2-METROWEGO DYSTANSU.

VICTORIA VATUTINA - SOPRAN

Absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym "Sztuka XXI wieku" w Kijowie. Zadebiutowała w 2006 roku w Operze Wrocławskiej partią Violetty Valery w "Traviacie" Verdiego. W latach 2007-2017 była solistką Opery Nova w Bydgoszczy, obecnie jest związana z Operą na Zamku w Szczecinie. Na swoim koncie ma m.in. role w takich przedstawieniach, jak: "Cos fan tutte" (Fiordiligi), "Czarodziejski flet" (Pamina), "Wesele Figara" (Susanna), "Cyrulik Sewilski" (Rozyna), "Napój miłosny" (Adina), "Rigoletto" (Gilda), "Bal maskowy" (Oscar), "Cyganeria" (Mimi, Musetta), "Gianni Schicchi" (Lauretta), "Carmen" (Micaela). Obecnie jest solistką Opery na Zamku w Szczecinie.

PAVLO TOLSTOY - TENOR

Absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Występuje w większości teatrów operowych w Polsce, ma na swoim koncie 40 partii operowych. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach operowych, m.in. w Edynburgu, Savonlinnie i Aix-en-Provence. Śpiewał m.in. na deskach takich - teatrów, jak Teatr Operowy Liceu w Barcelonie i Opera w Dubaju. Nagrywał z Orkiestrą Polskiego Radia. Partnerował Mariuszowi Kwietniowi, Piotrowi Beczale i Aleksandrze Kurzak, współpracował z Davidem Pountneyem i Grahamem Vickiem. Obecnie jest solistą Opery na Zamku w Szczecinie.

OLGA BILAS - FORTEPIAN

Absolwentka Akademii muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.

Koncert będzie transmitowany w serwisie Facebook na fanpage'u Opery na Zamku: https://www.facebook.com/OperaNaZamku/.

Zapraszamy do wspólnego oglądania!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji