Artykuły

Wrocław. "Scat" na Prix Italia

Telewizyjna wersja spektaklu muzycznego "Scat" [na zdjęciu] reprezentować będzie Wrocław na prestiżowym festiwalu Prix Italia w Wenecji.

Nowatorski musical bez słów zgłoszony został do konkursu przez Telewizję Polską. Prix Italia to dużej rangi międzynarodowy festiwal produkcji telewizyjnych. Siedmiodniowa impreza rozpocznie się 24 września w Wenecji. Spektakl, który zobaczą jurorzy, jest zapisem transmisji na żywo wykonanej przez TVP Wrocław dla TVP Kultura.

Robert Banasiak, dyrektor wrocławskiego oddziału TVP: - To wielki sukces całej ekipy realizacyjnej, która wraz z aktorami liczyła aż 140 osób. Wykorzystaliśmy dwa wozy transmisyjne i wóz dźwiękowy, użyliśmy dziewięciu kamer. Wszystko musiało być zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach, bo podczas transmisji live dubla być nie mogło.

Spektakl powstał w Teatrze Muzycznym "Capitol". - Udział "Scata" w tak prestiżowej imprezie to dla nas potwierdzenie faktu, że forma tego przedstawienia, czyli połączenie komediowego, wręcz kreskówkowego aktorstwa ze śpiewaniem scatem, sprawdza się nie tylko w teatrze, ale również w telewizji - mówi Konrad Imiela, dyrektor Capitolu. - Siłą "Scata" na tego typu zagranicznych festiwalach jest to, że w tym spektaklu nie padają słowa, więc nie ma żadnych barier językowych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji