Artykuły

Internet. Spektakle, filmy i rozmowy w sieci

Jutro w ramach akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru!" TR Warszawa pokaże spektakl "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię", w niedzielę "Masakra" online z Nowego Teatru, a do 9 czerwca można oglądać "Kuroń. Pasja według św. Jacka" z Teatru Powszechnego.

Wiosna Filmów online

do niedzieli 7.06., bilety: 15 zł.

Trwa Wiosna Filmów - festiwal filmów fabularnych online, który odbywa się na internetowej platformie Mojekino.pl zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych w Polsce. W programie ponad 30 filmów wyróżnionych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto, nagradzanych przez Europejską Akademię Filmową i Amerykańską Akademię Filmową. Filmy możemy oglądać jeszcze do niedzieli 7.06. Bilety na każdy pokaz: 15 zł.

***

Spektakl o Jacku Kuroniu

do 9.06. Wydarzenie bezpłatne.

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na pokaz online spektaklu "Kuroń. Pasja według św. Jacka" w reżyserii Pawia Łysaka [na zdjęciu]. W tym głośnym przedstawieniu fakty, mity i wspomnienia dotyczące Jacka Kuronia zostają zestawione z pytaniem o manipulację słowami i sposobem opowiadania o historii. Przedstawienie można oglądać w sieci do 9 czerwca do godz. 10 na kanale YouTube teatru.

***

"Cokolwiek się zdarzy, kocham cię"

Sobota, 6.06., godz. 20 Wydarzenie bezpłatne.

W ramach kolejnej odsłony akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru!" teatr TR Warszawa pokaże rejestrację spektaklu ""Cokolwiek się zdarzy, kocham cię" w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Pokaz spektaklu odbędzie się w ramach Pride Weekendu, czyli święta społeczności LBGTiQ. Przedstawienie z Agnieszką Podsiadlik i Romą Gąsiorowską w rolach głównych to dowcipna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej drogi i walce z nietolerancją. Pokaz odbędzie

się na Facebook Live TR Warszawa i Vimeo. Po spektaklu, o godz. 22.30 na Facebooku odbędzie się też spotkanie na żywo z twórcami i twórczyniami.

***

Barłóg Literacki z Sylwią Chutnik

Niedziela, 7.06., godz. 15 Wydarzenie bezpłatne.

"Barłóg Literacki" - internetowy program o literaturze, który prowadzą pisarka Sylwia Chutnik i dziennikarka Karolina Sulej rozpocznie się w niedzielę o godz. 15 i zainauguruje wirtualną odsłonę "Łąki Leśmiana" - cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Gospodynie "Barłogu" przedstawią swoje książkowe propozycje na lato, dotyczące kultury żydowskiej. Spotkanie odbędzie się na profilu Facebookowym Muzeum Polin, a kolejne odcinki Barłogu: 5.07 i 23.08. W programie taki Leśmiana są też m.in. spotkanie o miejskim ogrodnictwie w czasie pandemii, czytanie wierszy przez Jacka Dehnela czy wirtualny spacer ze Stanisławem Łubieńskim, przyrodnikiem i autorem książki "Dwanaście srok za ogon" po warszawskim Ogrodzie Krasińskich.

***

"Masakra" z Nowego Teatru

Niedziela, 7.06., godz. 12 Wydarzenie bezpłatne.

Nowy Teatr zaprasza na pokaz online spektaklu "Masakra" Pawła Sakowicza opowiadającego o międzywojennych planach urządzenia polskiej kolonii na Madagaskarze i ekspedycji, w której

uczestniczyli m.in. major Mieczysław Lepecki, współpracownik Józefa Piłsudskiego, oraz pisarz i podróżnik Arkady Fiedler. Spektakl będzie dostępny w sieci na Vimeo od niedzieli godz. 12 przez 36 godzin. W poniedziałek, 8.06. o godz. 19 na Facebooku Nowego Teatru odbędzie się spotkanie na żywo z twórcami spektaklu.

***

Koncerty Chopinowskie

Co niedziela do 5.07. Wydarzenie bezpłatne.

Tegoroczny, 61. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich został przeniesiony do Internetu. Recitali najznakomitszych polskich pianistów i pianistek posłuchać można będzie online. Występy odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12 na stronie internetowej www. i kanale Stołecznej Estrady w serwisie

YouTube. W najbliższą niedzielę 7.06.2020 utwory Fryderyka Chopina, m.in. Mazurki i Wielki Polonez Es-dur grać będzie Piotr Pawlak.

***

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem

Środa, 10.06., godz. 19. Wydarzenie bezpłatne.

Na Facebooku Agencji autorskiej "Opowieści" odbędzie się premiera online najnowszej książki Mikołaja Grynberga pt. "Poufne". To prozatorska opowieść o losach pewnej żydowskiej rodziny. Podążając za narratorem, śledzimy sceny z codziennego życia, pełne czułości i humoru, niekiedy trudne, przepełnione doświadczeniem choroby i straty. Spotkanie z autorem poprowadzi Justyna Sobolewska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji