Artykuły

Bydgoszcz. Spektakle Opery Nova online i w TVP Kultura

W czasie oczekiwania na powrót publiczności na widownię Opery Nova, bydgoska scena zaprasza do bezpłatnego oglądania jej spektakli zapisanych w technice DVD, zamieszczonych na platformie streamingowej i na TVP Kultura.

Opera Nova w Bydgoszczy w tym sezonie artystycznym nie otworzy już swego gmachu dla widzów: spektakle zaplanowane do końca czerwca br. zostały odwołane. Trwają natomiast przygotowania do podjęcia działalności scenicznej i planowanej na wrzesień zaległej premiery. Aktualnie wznowili próby tancerze rotacyjnie oraz etatowi soliści-śpiewacy, którzy pracują z korepetytorami: rotacyjnie, według harmonogramu respektującego wymogi bezpieczeństwa sanitarnego.

W czasie oczekiwania na powrót publiczności na widownię zapraszamy do bezpłatnego oglądania spektakli Opery Nova zapisanych w technice DVD, zamieszczonych na platformie streamingowej.

Dzięki umowie zawartej przez Operę Nova i Polskie Wydawnictwo Muzyczne możliwe jest wykorzystanie audiowizualnego utrwalenia opery St. Moniuszki "Halka" i opery I.J. Paderewskiego "Manru", dokonanych przy użyciu materiałów wykonawczych PWM, na stronie internetowej http://vod.teatrwielki.pl

Nagrania udostępniane są w ramach #TUTTIwdomu - edycji specjalnej projektu TUTTI.pl, promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

"Halkę", której premiera miała miejsce w 2013 r. wyreżyserowała Natalia Babińska, kierownictwo muzyczne spektaklu sprawuje Piotr Wajrak. Spektakl zarejestrowany został na DVD i Blu-ray i jest najnowszą w kolekcji płyt nagranych przez Operę Nova.

Kierownictwo muzyczne opery "Manru" (premiera z 2006 r.) sprawuje Maciej Figas, reżyseria jest dziełem Laco Adamika. Bydgoskie przedstawienie zostało utrwalone na DVD w 2011 r.,111 lat od powstania dzieła Paderewskiego. Była to pierwsza w historii fonografii rejestracja "Manru" w technice DVD. Nagranie wyróżnione zostało nagrodą "Złotego Orfeusza" ("Orphée d'Or" ) przyznaną przez paryską de l'Academie du Disque Lyrique w kategorii "Najlepsza inicjatywa audiowizualna" w 2013 r.

Ponadto z przyjemnością zapowiadamy ponowną emisję naszej inscenizacji opery "Halka" na antenie TVP Kultura 14 czerwca br. o godz. 15.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji