Artykuły

Internet. Nie przegap teatru w sieci

Teatry zapraszają na wydarzenia online. TR Warszawa pokaże spektakl "Rechnitz. Opera - Anioł Zagłady" w reż. Katarzyny Kalwat, a Nowy Teatr "Henriettę Lacks" w reż. Anny Smolar.

"Boska komedia wersja 2.2" z Powszechnego

PIĄTEK, 8.05., godz. 19

"Boska komedia wersja 2.2" to wirtualny spektakl nazywany przez twórców "medytacją VR na żywo" wyprodukowana we współpracy z Teatrem Powszechnym w Warszawie przez Dream Adoption Society - grupę artystyczną założoną przez reżysera Krzysztofa Garbaczewskiego wykorzystującą w swojej pracy nowe technologie, takie jak VR {wirtualną rzeczywistość) czy Al (sztuczną inteligencję). W wydarzeniu wzięli udział m.in. Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Ba, Anna Ilczuk, Andrzej Kłak, Sandra Korzeniak, Paweł Smagała, Iza Szostak. Muzyka na żywo: Jan Duszyński. Scenografia: Aleksandra Wasilkowska. Kamera; Robert Mleczko. Link do transmisji pojawi się w dniu pokazu na facebookowych profilach Teatru Powszechnego i Dream Adoption Society. Bezpłatnie.

*

"Ambasador" ze Współczesnego

SOBOTA, 9.05., godz. 20.30

Pokaz telewizyjnego zapisu "Ambasadora" Sławomira Mrożka w reżyserii Erwina Axera. W obsadzie m.in.; Maja Komorowska, Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Kowalewski, Henryk Bista i Marcin Troński. Na Facebooku teatru, bezpłatnie.

*

"Rechnitz. Opera" z TR Warszawa

SOBOTA, 9.05., godz. 20

TR Warszawa zaprasza na kolejny pokaz spektaklu online w ramach akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru!". Tym razem zobaczymy "Rechnitz. Opera - Anioł Zagłady" w reżyserii Katarzyny Kalwat według tekstu noblistki Elfriede Jelinek. Muzykę napisał Wojtek Blecharz. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami spektakl porusza temat manipulacji językiem i kryzysu społeczeństwa. Pokaz odbędzie się na Facebook Live TR Warszawa oraz na Vimeo. Po projekcji w sobotę o godz. 22.30 na profilu teatru odbędzie się wirtualne spotkanie z twórcami przedstawienia. Bezpłatnie.

*

Klub Komediowy TV

SOBOTA, 9.05., godz. 19.03

Warszawski Klub Komediowy założył na czas pandemii swoją własną internetową telewizję. Improwizowane programy rozrywkowe nadawane są na żywo z pustego teatru i z mieszkań komików. W programie improwizacja, stand-up i ucieczka od kryzysowych newsów. Transmisje telewizji Klub Komediowy TV odbywają się online na bezpłatnym, otwartym streamie na klubowym kanale YouTube w każdą sobotę o godz. 19.03.

*

"Henrietta Lacks" z Nowego

NIEDZIELA, 10.05., godz. 12

Warszawski Nowy Teatr zaprasza na spektakl "Henrietta Lacks" w reżyserii Anny Smolar [na zdjęciu]. Przedstawienie opowiada historię tytułowej Henrietty Lacks, 31-letniej, czarnoskórej kobiety, która w 1951 r. zmarła na raka macicy, nie wiedząc o tym, że lekarze pobrali jej komórki - zdolne do namnażania. Komórki nazwane od jej nazwiska - HeLa - przysporzyły naukowcom sławy i pieniędzy, a anonimowa dawczyni osierociła piątkę dzieci, które nigdy nie dostały żadnego wsparcia. Link do spektaklu pojawi się bezpłatnie na facebookowym profilu Nowego Teatru w niedzielę o godz. 12 i będzie dostępny przez 36 godzin. Występują: Marta Malikowska, Maciej Pesta, Sonia Roszczuk, Jan Sobolewski.

*

"Broniewski" z Wybrzeża

OD 30 KWIETNIA

Trójmiejski Teatr Wybrzeże zaprasza na rejestrację spektaklu "BRONIEWSKI" Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego, który od 30 kwietnia można przez miesiąc oglądać bezpłatnie na kanale YouTube Teatru Wybrzeże. To epizody z fascynującej biografii poety Władysława Broniewskiego.

*

Czytanie "Tanga" z Polskiego

PIĄTEK-WTOREK, 8-12.05.

Teatr Polski w Warszawie zaprasza na czytanie performatywne jednego z najbardziej popularnych polskich dramatów, którym jest "Tango" Sławomira Mrożka w reżyserii Maksymiliana Rogackiego. W obsadzie: Ewa Domańska, Ewa Makomaska, Hanna Skarga, Marcin Jędrzejewski, Jakub Kordas, Szymon Kuśmider oraz Dominik Łoś. Bilety (5 zł) można kupić do niedzieli 10 maja na stronie Teatru Polskiego. Czytanie dostępne będzie do 12 maja.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji