Artykuły

Radom. "Makbet" z Teatru Powszechnego online

10 maja o godzinie 19.00 na kanale YouTube radomskiego teatru będzie można obejrzeć "Makbeta" w reżyserii Katarzyny Deszcz ze scenografią Andrzeja Sadowskiego.

Już w najbliższą niedzielę 10 maja o godzinie 19.00 zapraszamy na teatralną ucztę! - informują organizatorzy. Klasyczny dramat, w nowoczesnej i zaskakującej odsłonie z Teatru Powszechnego w Radomiu.

Szekspirowski "Makbet" w inscenizacji Katarzyny Deszcz z nowoczesną scenografią Andrzeja Sadowskiego w połączeniu z doskonałą grą aktorską to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie. I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek. W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność...

"Makbet" to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Niezmiernie barwne i ponadczasowe. Pozycja obowiązkowa 10 maja (niedziela) o godzinie 19.00, kanał YouTube Teatru Powszechnego w Radomiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji