Artykuły

Białystok. Dzieci i rodzice mile widziani na stronie BTL

Wraz z pandemią korona wirusa kultura przeniosła się do internetu. To właśnie w wirtualnej przestrzeni najbezpieczniej można zobaczyć interesujące spektakle, czy znaleźć interesujące zajęcia dla całej rodziny. Taką ofertę przygotował Białostocki Teatr Lalek.

Już jutro teatromanów czekają sztuki dla dzieci i dla widzów dorosłych!

W związku z zawieszeniem prezentacji spektakli w siedzibie BTL-u nasze działania przenieśliśmy do internetu - przypomina Jacek Malinowski, szef tej miejskiej instytucji kultury. A cała ekipa naszych "lalek" dwoi się i troi, by niemal każdego dnia zaskoczyć widzów po drugiej stronie cyfrowego łącza czymś nowym. Dorośli i dzieci przez ostatnie tygodnie doskonale przyzwyczaili się do odwiedzania wirtualnej przestrzeni Białostockiego Teatru Lalek. Wielu z nich dopiero teraz odkrywa, jakie bogactwo form i treści mieści od lat rozbudowywany i modernizowany budynek przy ulicy Kalinowskiego.

I tak od i do 3 maja warto zarezerwować sobie czas, by wspólnie z dziećmi obejrzeć dwa znakomite spektakle.

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w samo południe nie tylko na maluchy będzie czekał "Pałko". Sympatyczny chłopak uwielbia czytanie, dzięki któremu ma ogromną wyobraźnię. A co ciekawe, w spektaklu nie pada ani jedno słowo.

Słowem i niezwykłymi bohaterami stoi za to "Straszna piątka" [na zdjęciu]. Szczur, nietoperz czy ropucha mają swoje zmartwienia, ale śpiewająco uczyć będą o godz. 15 dzieci, czym jest przyjaźń.

Dorosłych czeka prawdziwa uczta, bowiem o godz. Będą mogli zobaczyć "Kandyda, czyli optymizm" w brawurowej reżyserii Pawła Aignera i z fantastyczną obsadą. W roli głównej wystąpi Michał Jarmoszuk. A kto chciałby na przykład podszkolić dykcję na facebookowym profilu BTL-u znajdzie świetne lekcje przygotowane przez Piotra Wiktorkę.

Wszystkie informacje o bieżących działaniach BTL-u i linki do prezentacji online publikowane są na stronie FB Teatru: https://www.facebook.com/T eatrBTL.

Warto ją polubić.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji