Artykuły

Kielce. Teatr Żeromskiego ruszy w Polskę

Teatr im. Żeromskiego zakwalifikował się do udziału w kolejnej edycji programu ministerialnego "Teatr Polska". Poza Kielcami zaprezentuje "Wiśniowy sad" Antona Czechowa w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Spektakl razem z czternastoma innymi z różnych zakątków kraju został wyłoniony ze stu piętnastu zgłoszonych propozycji.

"Wiśniowy sad" miał premierę w tym sezonie. Zwrócił uwagę krytyków:

"Świetna jest oparta na znakomitym tłumaczeniu Lubomiry Piotrowskiej adaptacja, spektakl zamyka się w dwóch godzinach. Bardzo dobra scenografia Jana Kozikowskiego (upadły żyrandol, może prezydencki?), jeszcze lepsze jego kostiumy (polecam uwadze zwłaszcza paryskie stroje Raniewskiej). Reżysersko jest bardzo dobrze: mądry, konsekwentny pomysł na arcydzieło, spójna, dobrze umotywowana koncepcja reżyserska, zakładająca odarcie dramatu Czechowa z nieznośnego, taniego sentymentalizmu, w którym polskie adaptacje zdają się pławić oraz ciekawe pomysły na postaci () Błyszczą aktorzy, a wśród nich przede wszystkim Joanna Kasperek jako Raniewska".

Tomasz Domagała, domagałasiękultury.pl

"To jest spektakl dla ludzi, a nie dla ludzi teatru. Raniewska przyjeżdża zupełnie jak w tekście, a potem wyjeżdża też, jak napisano. Spektakl jest o stracie wiśniowego sadu, o końcu słodkiej epoki, która czuje, że się kończy, o życiu jako przegranej, o ludziach jako przegrywach".

Maciej Stroiński, "Przekrój"

Spektakl Rekowskiego będzie siódmym zrealizowanym na naszej scenie, który weźmie udział w objeździe Teatr Polska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji