Artykuły

Warszawa. Kulturalnie w Ogrodach Frascati

W ciągu trzech letnich miesięcy w imprezach muzycznych, teatralnych i literackich w Ogrodach Frascati wzięło udział 66 tysięcy osób. To liczba porównywalna z widownią przeciętnego warszawskiego teatru w ciągu roku.

W poniedziałek koncertem Marii Peszek [na zdjęciu] "miasto mania" zakończył się XV Konkurs Teatrów Ogródkowych. Organizatorzy zaprosili więcej niż w ubiegłych latach spektakli opartych na współczesnych tekstach. Niektóre z nich, jak "Dolne partie - musical intymny" na podstawie "Monologów waginy" Eve Ensler publiczność oprotestowała. W głosowaniu widzów zwyciężyło muzyczne przedstawienie "Edith i Marlene" z Teatru Dramatycznego z Elbląga. Może trzeba zrezygnować z eksperymentów i skupić się na lekkich sztukach, które ogródkowa publiczność lubi najbardziej?

- To jest temat do dyskusji - mówi organizator i pomysłodawca konkursu, dyrektor Domu Kultury Śródmieście Andrzej Tadeusz Kijowski. - Chcę promować współczesny repertuar, ale z drugiej strony sam zacząłem się zastanawiać, czy mocne, pełne przekleństw dialogi nadają się na świeże powietrze. Mam nadzieję, że w przyszłym roku podczas kolejnego Konkursu Teatrów Ogródkowych uda się wypracować jakiś kompromis.

Tymczasem do końca września w Ogrodach Frascati trwać będą cykliczne imprezy: śpiewające wtorki, środy z radiowym reportażem, taneczne czwartki, występy kabaretów w piątki. Poniedziałek wciąż będzie należał do teatrów-przypomniane zostaną najlepsze spektakle XV KTO.

Wśród większych imprez szykuje się występ duetu Anita Lipnicka i John Porter. - Mam nadzieję, że będzie to wydarzenie nie mniejsze od spektaklu "miasto mania", który wzbudził ogromne zainteresowanie - dodaje Tadeusz A. Kijowski.

Zbigniew Zamachowski i Jerzy Kryszak pojawią się na scenie podczas wieczorów kabaretowych. Planowany jest też finał sezonu na Frascati - "Wielkie dionizje" zorganizowane zostaną prawdopodobnie we współpracy z ZASP i połączone z

NAJCIEKAWSZE SPEKTAKLE

4.09 "Edith i Marlene", Teatr Dramatyczny z Elbląga

11.09 "Kwartet dla czterech aktorów", Teatr Korez z Katowic.

Początek spektakli godz. 19. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji