Artykuły

Częstochowa-Warszawa. Aktor od Mickiewicza wyróżniony

Robert Rutkowski [na zdjęciu] z Teatru im. Mickiewicza został wyróżniony w XV Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie.

Zespół z Częstochowy pokazał podczas wakacyjnego plenerowego festiwalu dwa spektakle: "Pod Niebem Paryża" w reż. Doroty Furman oraz "Piaskownicę" Michała Walczaka w reż. Tomasza Mana. Oba przedstawienia głosami widzów i jurorów zakwalifikowały się do finału.

Jury w składzie: Anna Chodakowska, Jerzy Derfel, Stanisław Górka i Maciej Nowak po obejrzeniu 13 spektakli zakwalifikowanych do finału przyznało osiem indywidualnych wyróżnień aktorskich (po 1000 zł). Jedno z nich trzymał Robert Rutkowski, grający w "Piaskownicy" rolę Protazka (razem z Teresą Dzielską). O nadzwyczaj udanych kreacjach obojga aktorów w tym przedstawieniu "Gazeta" pisała już wielokrotnie.

- Indywidualnej nagrody na pewno się nie spodziewałem - mówi Rutkowski. - Przewidywaliśmy, że w grę wchodzi nagroda dla spektaklu: albo jury, albo publiczności. Ale jeśli po pierwszym przedstawieniu podczas eliminacji miałem nadzieję na tę drugą, to w finale ją straciłem. Pierwszy raz graliśmy dla chyba 700 osób, głównie młodych, które reagowały spontanicznie. Ale w finale to była już niewielka publiczność, złożona z ludzi raczej starszych, bardzo krytycznie nastawionych. Jej rozkręcenie trwało znacznie dłużej, choć to się w końcu udało. Za to widziałem uśmiechy jurorów. Nie ukrywam: wyróżnienie bardzo mnie cieszy, a przyznanie go przez jury ma dla mnie zawodowo większe znaczenie niż nagroda publiczności.

Częstochowianie mogą zobaczyć plenerowe wystawienie "Piaskownicy" w sobotę 2 września o godz. 20.30 w dziecięcej piaskownicy przy ul. Sportowej 64/66 na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji