Artykuły

Internet. Rozmowa o niepełnosprawności w kontekście sztuk performatywnych

3 kwietnia w godz. 15.00-16.00, artyści Filip Pawlak i Katarzyna Żeglicka wezmą udział w rozmowie online na temat niepełnosprawności w kontekście sztuk performatywnych w Polsce.

Punktem wyjścia rozmowy będzie artykuł Alicji Müller "Taniec a niepełnosprawność w Polsce". Autorka porusza w nim m.in. strategie wykorzystywane przez Rafała Urbackiego (np. przewrotne zastosowanie modelu "talent show" i świadome odmawianie dyskursu użalania się nad osobami z niepełnosprawnością), a także analizuje sposób, w jaki artyści z niepełnosprawnością stawiają wyzwania środowisku choreografów i tancerzy.

Artykuł dostępy jest w języku polskim oraz w języku angielskim na stronie Disability Arts International (patrz linki poniżej).

Wydarzenie będzie odbywało się na żywo na stronie Facebook Europe Beyond Access: https://www.facebook.com/europebeyondaccess/.

Rozmowie będzie towarzyszyła sesja Q/A, organizatorzy (British Council) zapraszają do przesłania komentarzy oraz pytań.

Wszyscy chętni mogą dołączyć i wziąć udział w dyskusji między dwiema ciekawymi osobowościami, reprezentującymi innowacyjnych artystów z niepełnosprawnością w Polsce. Relację na żywo będzie można obejrzeć także na stronie Facebook taniecPOLSKA.pl i Facebook Instytut Muzyki i Tańca.

W czasie rozmowy będzie prowadzona transkrypcja.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji