Artykuły

Słupsk. "Ulica" z Nowego i "Iwan Karamzow" z Ronda online

Weekend w domu nie musi być nudny ani pozbawiony obcowania z kulturą. W całej Polsce powstają akcje oglądania spektakli online czy wirtualnego zwiedzania muzeów. Słupsk nie jest pod tym względem gorszy. Podpowiadamy, co w ten weekend dzieje się w sieci.

"Ulica" [na zdjęciu] w Nowym Teatrze

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku udostępni zapis techniczny kolejnego ze swoich przedstawień. Tym razem w sobotę, 28 marca, zobaczymy "Ulicę" na podstawie książki słupskiego pisarza Daniela Odiji.

Spektakl wyreżyserował Iwo Vedral, który otrzymał za to nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 roku. Na scenie występują Bożena Borek, Igor Chmielnik, Paulina Fonferek, Adam Jędrosz, Jerzy Karnicki, Krzysztof Kluzik, Hanna Piotrowska i Marta Turkowska.

Historia przedstawiona w książce oraz spektaklu opowiada o ulicy Długiej, która wcale nie jest długa, ale w jej obrębie dzieją się rzeczy niezwykle zwykłe. Na Długiej praktycznie nikt nie jest trzeźwy, a to, co spotyka jej mieszkańców, jest często brutalne, choć nie pozbawione swoistego humoru.

Link do spektaklu udostępniony zostanie w sobotę o godz. 20 na stronie Nowego Teatru oraz na ich profilu na Face-booku. Spektakl będzie można obejrzeć przez następne 24 godziny od jego pojawienia się.

Kolejne Bajkowisko

Głośne czytanie bajek, które organizowane jest cyklicznie przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk na czas kwarantanny przenosi się do internetu. W sobotę, 28 marca, o godz. 17 najmłodsi słuchacze będą mogli zapoznać się z opowieściami czytanymi przez aktorkę Martę Turkowską. Aby wziąć udział w "Bajkowisku" online, trzeba odwiedzić funpage Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk na Facebooku.

Iwan Karamazow

Ośrodek Teatralny Rondo proponuje monodram z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Będzie to spektakl pt. "Iwan Karamazow zwraca bilet" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego. Zobaczymy w nim Michała Studzińskiego. Monodram powstał na podstawie znanych dzieł Dostojewskiego - "Braci Karamazow" oraz "Biesów."

Spektakl będzie można zobaczyć online w piątek, 27 marca, a transmisja zostanie zamieszczona na profilu OT Rondo na Facebooku. Start o godz. 18.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji