Artykuły

Poznań. Przyleciał Roger Waters

Lider legendarnej grupy Pink Floyd, Roger Waters przyleciał po południu do Poznania. W piątek, 25 sierpnia) dla uczczenia 50-tej rocznicy Poznańskiego Czerwca '56 poprowadzi "Ça ira" - widowisko, do którego napisał muzykę.

Artysta bezpośrednio z lotniska udał się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich gdzie trwają przygotowania do premiery.

- Waters nie będzie się spotykał z dziennikarzami, bo przyjechał tu pracować - powiedziała Anna Tańska z Viva Art Music agencji, która produkuje spektakl.

Roger Waters pracował nad trzyaktowym dziełem "Ca Ira" od 1987 roku. - Długo szukałem właściwej formuły, w której przenikałby się świat muzyki i teatru, opery i cyrku, łączącej możliwości dzisiejszej techniki z tradycyjnymi formami wyrazu artystycznego. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszedł Janusz Józefowicz - mówił podczas majowej wizyty w Warszawie Waters.

Do poniedziałku na prapremierę widowiska Watersa sprzedano 11 tys. biletów. Ogółem przygotowano 14 tys. biletów i wejściówek, które kosztują od 30 do 500 złotych.

Waters jest również pomysłodawcą i producentem słynnego przedstawienia muzycznego "The Wall in Berlin" (Mur berliński), które wystawiono w lipcu 1990 roku w zjednoczonym Berlinie.

Na zdjęciu: Roger Waters i Marek Szpendowski z agencji produkujacej spektakl na terenie MTP.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji