Artykuły

Płock. Koncert "Całuję twoją dłoń, madame" w POS

Z okazji święta pań, Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na wyjątkowy koncert (6 marca). W roli głównej - panowie: Maciej Miecznikowski, Jacek Borkowski, Łukasz Gaj. Usłyszymy najpiękniejsze pieśni neapolitańskie, utwory musicalowe oraz arie operowe. Płockich symfoników poprowadzi Sławomir Chrzanowski.

Maciej Miecznikowski [na zdjęciu] jest kojarzony przede wszystkim z zespołem "Leszcze" i programem telewizyjnym "Tak to leciało". Z wykształcenia - śpiewak operowy, w 1989 roku zdobył wyróżnienie na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Dwukrotnie użyczył

swojego głosu postaciom z filmów rysunkowych "Happy wkręt" oraz "Madagaskar 2". Przez kilka lat śpiewał partie solowe w oratoriach "Świętokrzyska Golgota", "Tu Es Petrus", "Psałterz wrześniowy" Zbigniewa Książka i Piotra Rubika oraz "Siedem pieśni Marii" Bartosza Gliniaka i Zbigniewa Książka. Obecnie występuje w musicalu "Przerwana cisza" w reżyserii Michała Znanieckiego (Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej) oraz w spektaklu "Kolacja na cztery ręce" Paula Bartza w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Kamienica.

Jacek Borkowski, absolwent warszawskiej PWST, to aktor filmowy i teatralny. Telewizyjnej publiczności znany z serialu "Klan" i programu "Jak oni śpiewają". W swoim repertuarze posiada piosenki Franka Sinatry, Nat King Cole'a oraz francuskie przeboje Charlesa Aznavoura i Gilberta Becauda.

Tenor Łukasz Gaj jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Debiutował w Operze Śląskiej w Bytomiu w "Łucji z Lamermoor" Gaetano Donizettiego. Laureat nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. I. Godina w Vrable, 3. nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie "W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej" w Katowicach. Brał udział w Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju, XX Śląskim Festiwalu im. L. van Beethovena, VII Festiwalu "Bel Canto" w Nałęczowie, gdzie otrzymał nagrodę Złotego Słowika. Przez kilka lat był etatowym solistą Opery Wrocławskiej. Można go było usłyszeć m.in. w partiach: Nemorina (Napój Miłosny), Ferranda (Cosi Fan Tutte), Hrabiego Almavivy (Cyrulik Sewilski), Don Ottavia (Don Giovanni). W Operze Nova w Bydgoszczy wkrótce wystąpi jako Alfredo w operze "Traviata". Łukasz Gaj jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Muzyków poprowadzi dyrygent Sławomir Chrzanowski. Ukończył Teorię Muzyki oraz Dyrygenturę Symfoniczną na Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 1991-1995 był dyrektorem artystycznym Filharmonii w Rybniku. Dyrygował ponad 60 orkiestrami na świecie, w tym większością polskich orkiestr fil-harmonicznych i kameralnych, Współpracuje z teatrami muzycznymi. Dokonał kilkunastu nagrań CD, a także rejestracji archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. W 2002 wystąpił w słynnych salach koncertowych Ameryki - Carnegie Hall w Nowym Jorku z koncertem muzyki polskiej oraz Orchestra Hall w Chicago - z koncertem Trzech Polskich Tenorów.

Sławomir Chrzanowski jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej, z którą dał blisko 2000 koncertów w Polsce i za granicą. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasie POS lub na www.bilety24.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji