Artykuły

Poznań. IV edycja konkursu "Modjeska Calling" w Teatrze Polskim

6 i 7 kwietnia w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się IV edycja konkursu dla aktorek i aktorów na interpretację monologów szekspirowskich Heleny Modrzejewskiej - "Modjeska Calling".

Konkurs zorganizowany jest dla upamiętnienia światowej sławy aktorki Heleny Modrzejewskiej, której talent i ofiarność zaznaczyły się istotnie w dziejach Teatru Polskiego w Poznaniu.

Konkurs "Modjeska Calling" adresowany jest do aktorek i aktorów zawodowych, studentek i studentów, absolwentek i absolwentów publicznych oraz niepublicznych szkół teatralnych oraz osób bez udokumentowanego wykształcenia aktorskiego, ale posiadających minimum 5-letnie udokumentowane doświadczenie teatralne (co najmniej 5 zagranych ról).

Warunkiem zakwalifikowania do Konkursu jest nadesłanie - do 17 marca 2020 roku na adres: modjeska@teatr-polski.pl - trzech plików w formacie pdf: wypełnionego formularza zgłoszeniowego, odręcznie podpisanej i zeskanowanej zgody na przetwarzanie danych osobowych (oba dokumenty do pobrania na stronie: teatr-polski.pl) oraz fotografii portretowej podpisanej imieniem i nazwiskiem.

Monologi muszą zostać wybrane spośród ról kreowanych przez Helenę Modrzejewską (zarówno aktorki jak i aktorzy wykonują role kobiece), których lista znajduje się na stronie internetowej Teatru Polskiego w Poznaniu, w zakładce "aktualności".

Komisja powołana przez dyrekcję Teatru Polskiego w Poznaniu zdecyduje o zakwalifikowaniu kandydatek i kandydatów do dnia 23 marca 2020 roku. Każda z zakwalifikowanych osób otrzyma, na podany w zgłoszeniu adres mailowy, informację o przyjęciu zgłoszenia oraz harmonogram przesłuchań.

Finał konkursu odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18.00.

Szczegóły, regulamin konkursu oraz niezbędne dokumenty są do pobrania na stronie Teatru Polskiego w Poznaniu.

Na zdjęciu: Helena Modrzejewska jako Ofelia w "Hamlecie": zdjęcie z zasobów Biblioteki Narodowej/www.polona.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji