Artykuły

Lublin. W CSK wernisaż "oskarowych" scenografów

Centrum Spotkania Kultur , Galeria Wystaw Czasowych +1. zaprasza na wernisaż wystawy "KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" 22 lutego o godz. 19.30.

To pierwsza tak obszerna wystawa prac tandemu "oscarowych" scenografów - Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego, ukazująca proces twórczy, którego efektem jest niepowtarzalna forma obrazu filmowego. Komponenty rzeczywistości i wyobraźni, od słowa do projektu - od projektu do kadru, pokazują, jak obszar scenografii nadaje wymierny KSZTAŁT ILUZJI. Na wystawie zostaną zaprezentowane obiekty z "Idy" i "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego, "W ciemności" Agnieszki Holland czy z minimalistycznych obrazów Tomka Wasilewskiego.

Wystawa w ramach IV Festiwalu Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie", dostępna dla zwiedzających do 26 KWI 2020 w godz. 12.00 - 18.00 (od wtorku do niedzieli).

Bilety w cenie 7 zł dostępne w kasie CSK i na stronie bilety.spotkaniakultur.com; istnieje możliwość nabycia karnetu na dwie wystawy (łącznie z wystawą "Forma  Kolor  Kostium. Zofia de Ines") w cenie 10 zł (środa: wstęp bezpłatny).

Wernisaż będzie poprzedzony projekcją filmu "Zimna Wojna" w Kinie CSK i spotkaniem z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim, twórcami scenografii do filmu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji