Artykuły

Wrocław. Reżyserski debiut Macieja Stuhra

Maciej Stuhr w najbliższą sobotę zadebiutuje jako reżyser. Na deskach wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych będzie można zobaczyć adaptację książki Doroty Masłowskiej "Inni ludzie".

Maciej Stuhr debiutuje w nowej roli i nie ukrywa swojej ekscytacji wyzwaniem, które postawili przed nim studenci. - Mam ogromną, osobistą frajdę z tego wszystkiego, co się tu dzieje. To studenci wpadli na pomysł, żeby aktor, który nic w teatrze nie zrobił poza tym, że gra od wielu lat, poprowadził ich w dyplomie. Mam poczucie, że nie tylko ja im służę, ale oni mi również, bo uczę się nowego fachu - mówi.

Sztuka to adaptacja "Innych ludzi" Doroty Masłowskiej.

- Ten tekst mówi o marzeniach, ale nie w tej najpowszechniejszej, wyidealizowanej formie, bo doświadczeń bohaterów spektaklu nie można zaklasyfikować jako pozytywnych. Marzenia są dla młodych ludzi powodem frustracji, bo nie mogą ich spełnić. Marzą w dużej mierze o rzeczach konsumpcyjnych, lepszym życiu, o miłości, ale nie tej, która jest na wyciągnięcie ręki, tylko jakiejś złudnej, której nie mogą doświadczyć. Ta frustracja może nawet doprowadzić do agresji - mówi Maciej Stuhr.

Spektakl, podobnie jak powieść Masłowskiej, mimo smutnej pointy i bolesnych doświadczeń bohaterów, swoją formą ma bawić i dostarczać rozrywki. Wymuszona za sprawą skomponowanego w formie oryginalnych hip-hopowych rymów muzyczność "Innych ludzi" będzie miała w spektaklu swoje odzwierciedlenie w wielu zróżnicowanych gatunkowo utworach. Za muzykę odpowiedzialny jest Michał Gorczyca, a o odpowiednią oprawę choreograficzną zadbała Bożena Klimczak.

Dyplomowy spektakl studentów IV roku wydziału aktorskiego będzie można zobaczyć w sobotę, 8 lutego na Dużej Scenie Teatru AST

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji