Artykuły

Warszawa. Warsztaty performatywne dla tancerzy i choreografów

Karolina Kraczkowska, Agnieszka Sikorska, Paulina Rewucka i Agata Wiedro zapraszają tancerzy, aktorów, performerów sceny oraz entuzjastów ruchu na tydzień autorskich zajęć oraz warsztatów.

"Deep Sync" kreatywnie dostroi ruch własnego ciała do przestrzeni i ciała kolektywnego, "Stretching przez rozluźnienie" poszerzy zakres mobilności stawów i mięśni, wzmacniając ich potencjał, "Wild Play" uderzy ruchem i pomoże w koordynacji ciała, a "Ciało Wie" wprowadzi uczestników w trwającą 3 dni strukturę improwizacji, w której poznawać będą narzędzia kompozycji w ruchu, rozpuszczanie napięć i nasłuchiwanie przyjemności.

Czekając na przedwiośnie

W zimowe ferie przywołujemy dobrą energię przedwiośnia. Shake, wibracje i wspólna praktyka na placu zabaw dla dorosłych, czyli w Akademii w Gruncie Ruchu na Żoliborzu przepędzi szare chmury. Prowadzące zapraszają do stopniowego obudzenia energii wiosny, dostrojenia się do drzemiącego w każdym z nas potencjału oraz wspólnego eksplorowania przyjemności w ruchu, tańcu i kreatywnych zadaniach proponowanych na zajęciach.

OPIS WARSZTATÓW:

DEEP SYNCHRONIZATION (Karolina Kraczkowska)

Synchronizacja totalna

Podczas warsztatu potraktujemy spiralę jako źródło ruchu. Będziemy badać jej potencjał w kreowaniu przepływu energii, zbieraniu jej i wysyłaniu w przestrzeń i podłogę. Będziemy badać ekonomiczny sposób poruszania się, rozwijając umiejętność generowania siły w rozluźnionym ciele. Oprócz indywidualnej pracy polegającej na synchronizacji ruchu własnego ciała z przestrzenią, potraktujemy poruszające się ciała jako sieć wzajemnie połączonych ciał z przestrzenią i innymi ciałami.

KAROLINA KRACZKOWSKA - performerka, tancerka, zgłębiająca myśl i praktyki choreograficzne, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Dance in Performance w Laban Center w Londynie. Obecnie związana z warszawskim środowiskiem eksperymentujących choreografów, reżyserów i dramaturgów. Stypendystka programu Danceweb 2016, którego mentorem był Tino Sehgal i Louise Hojer. Członkini kolektywu Centrum w Ruchu w Warszawie. W swojej pracy bada obszary performatyki, eksplorując możliwości transformacji ciała, zabawie z własną tożsamością, operując motywami muzycznymi i wokalnymi.

STRETCHING PRZEZ ROZLUŹNIENIE (Agnieszka Sikorska, na zdjęciu)

Podczas zajęć skupimy się na elastyczności i gibkości naszego ciała. Zapoznamy się z technikami rozluźniania, które posłużą nam do poszerzania przestrzeni w stawach oraz odpuszczenia napięć skumulowanych w naszych mięśniach i strukturach tkanek miękkich. Poznamy konkretne techniki pogłębiania zakresów, także w pracy z drugą osobą.

AGNIESZKA SIKORSKA - performerka, tancerka i pedagog tańca. Działa niezależnie jako tancerka i performerka jak również aktywnie wpływa na rozwój tańca współczesnego w Polsce. Od dwóch lat tworzy własną grupę Tańca Współczesnego, zaś od tego roku Studio Oddaj Ciężar. Traktuje taniec jako drogę poszukiwań, praktykę uważności, wrażliwości i poznania ciała.

WILD PLAY (Paulina Rewucka)

Zajęcia przewidują rozgrzewkę w stylu Animal Flow, natomiast kontynuacja zajęć skupi uwagę na partneringu inspirowanym praktyką Play-Fight. Dzięki treningowi wzmocnisz i zwiększysz elastyczność ciała oraz poszerzysz zakres ruchu, a także wyrzeźbisz sylwetkę w ciekawy i zdrowy dla ciała sposób. Ważnym elementem treningu jest praca z kręgosłupem - wzmocnienie, kośćca i mięśni stabilizujących sylwetkę. Elementy treningu zawierające spirale, rotacje, wygięcia do przodu i do tyłu mające charakter rehabilitacyjny dla kręgosłupa.

PAULINA REWUCKA - absolwentka Horn Dance Company i Uniwersytet Antona Brucknera w Linz. Uczestniczy w Play-Fight Faciliator Program. Kontynuuje prace nad samoświadomością ciała oraz nad kolejnym tworem eksperymentalnym "Why not? Collective". Obecnie realizuje projekty w Polsce oraz za granicą.

CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro)

Trzydniowy warsztat improwizacji tanecznej

Czas na odkrywanie własnych możliwości jest niezwykle ważny. Wytwarza nowe połączenia nerwowe, pozwala wyjść poza schematy, rozwija kreatywność i umiejętność utrzymania uwagi. Będziemy badać na własną rękę. Śledzić ciężar i ruch, podążać za nimi i interweniować. Będziemy łączyć się ze sobą, ze swoim ciałem i duchem, z otoczeniem i innymi. Przez cały proces będziemy dążyć do maksymalnego rozluźnienia i wydajności ruchowej. Praca z oddechem i dźwiękiem zwiększy poziom tlenu w ciele, a praktyka taneczna pozwoli zbadać możliwości ruchowe stawów, ciężar kości i mobilność mięśni. WSZYSTKO DLA PRZYJEMNOŚCI.

Warsztat zaplanowany został jako całość, by jak najefektywniej wpłynąć na rozwój sprawności psychofizycznej. Jeśli jednak nie możesz być na całości możesz dołączyć na jeden lub dwa dni. Doświadczenie ruchowo-taneczne nie jest wymagane.

AGATA WIEDRO - performerka, tancerka, choreografka, nauczycielka z kilkunastoletnim doświadczeniem pedagogicznym. Praktykuje kontakt improwizację, jogę, medytuje. Prowadzi regularne zajęcia oraz autorskie warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz poziomów zaawansowania. Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, dyplomowana instruktorka tańca sportowego oraz tańca jazzowego.

JAM PERFORMATYWNY I OTWARTA PRAKTYKA KOMPOZYCJI W RUCHU

Wykorzystując praktyki ruchowe odpuszczania i podążania za ruchem, narzędzia kompozycji w czasie rzeczywistym, będziemy improwizować, bawić się w tworzenie pejzaży ciałem i dźwiękiem, patrzeć i być obserwowanym. Jak to wpłynie na naszą obecność?

Wszystko oczywiście z nastawieniem na PRZYJEMNOŚĆ i bycie razem.

Jam poprowadzą ruchowo: Agata Wiedro, Kasia Sztarbała, Alicja Czyczel. Oprócz ruchu będzie dźwięk i rytm - wspierać nas będą zaproszeni do jamowania artyści: Filip Madejski, Mateusz Kowalczyk.

***

HARMONOGRAM

Poniedziałek 10/02

18.00-19.30 - Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)

19.30-21.00 - Wild Play (Paulina Rewucka)

Wtorek 11/02

18.00-19.30 - Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)

Środa 12/02

18.00-19.30 - Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)

19.30-21.00 - Wild Play (Paulina Rewucka

Czwartek 13/02

17.00-18.30 - Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)

18.30-20.00 - CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) - warsztat

trzydniowy

Piątek 14/02

18.30-20.00 - CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) - warsztat

trzydniowy

20.00-22.00 - Jam Performatywny z muzyką na żywo + Otwarta praktyka kompozycji

w ruchu (Kasia Sztarbała, Alicja Czyczel, Agata Wiedro i inni)

Sobota 15/02

11.00-14.00 - CIAŁO WIE - praktyka odpuszczania w ruchu (Agata Wiedro) - warsztat

trzydniowy

***

INWESTYCJA

Zajęcia:

- Stretching przez rozluźnienie (Agnieszka Sikorska)

- Wild play (Paulina Rewucka)

- Deep Synchronization (Karolina Kraczkowska)

-> 40 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 30 zł)

Warsztat trzydniowy:

- CIAŁO WIE -> 140 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 110 zł)

ZAPISY NA WARSZTAT: takeoverawgr@gmail.com

Cena warsztatu obejmuje obecność na piątkowym Jamie Performatywnym. W PAKIECIE TANIEJ!

Jeśli chcesz spędzić z nami więcej czasu to polecamy następujące pakiety uczestnictwa:

4 x zajęcia + warsztat CIAŁO WIE + piątkowy Jam -> 260 zł (dla aktywnych członków

Akademii i studentów 200 zł)

2 x zajęcia + warsztat CIAŁO WIE + piątkowy Jam -> 200 zł (dla aktywnych członków

Akademii i studentów 160 zł)

Stretching + Wild play -> 70 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 50 zł)

Cały tydzień: 6 x zajęcia + warsztat CIAŁO WIE + piątkowy Jam -> 300 zł (dla aktywnych członków Akademii i studentów 240 zł)

***

DOKŁADNY ADRES

Akademia W Gruncie Ruchu

ul. Rydygiera 13, wejście między budynkami 15 a 13

KONTAKT

takeoverawgr@gmail.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji