Artykuły

Toruń. Czytanie "Pana Tadeusza" w Pałacu i Gruzini w UMK

10 stycznia Teatr Muzyczny organizuje dwa duże wydarzenia. W Pałacu Dąmbskich aktorzy Polskiego Teatru w Wilnie będą czytać na żywo "Pana Tadeusza" (wstęp bezpłatny), natomiast w Auli UMK odbędzie się koncert Gruzińskiego Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca "Kutaisi" (bilety dostępne w biurze Teatru).

W związku z setną rocznicą powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski, aktorzy Polskiego Teatru w Wilnie będą czytać na żywo "Pana Tadeusza". Zapraszamy 10 stycznia w godz. 12-22 do Pałacu Dąmbskich!

To szczególne wydarzenie - epopeja "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, będzie czytana z dziś już nieco zapomnianym, charakterystycznym kresowym zaśpiewem. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Program:

- czytanie rozpocznie się o godz. 12:00 w Pałacu Dąmbskich przy ul. Żeglarskiej 8 (co 45 min. nastąpi 15 min. przerwy)

- pomiędzy godz. 14:00 a 15:00 - przerwa

- 15:00-22:00 - dalsza część czytania

***

Gruziński Narodowy Zespół Pieśni i Tańca wystąpi w Polsce 9 (Bydgoszcz) i 10 stycznia (Toruń).

Zespół składający się z kilkudziesięciu artystów zaprezentuje unikalny gruziński folklor - śpiew i taniec w tradycyjnych, narodowych strojach. Bilety na wydarzenia możecie już rezerwować w naszym biurze.

W trakcie koncertu widzowie zobaczą m.in.:

gruziński taniec narodowy

khorumi - narodowy gruziński taniec wojenny. Taniec wywodzi się z regionu Adżarii, który położony jest nad morzem Czarnym, a główną część jego powierzchni stanowią góry Małego Kaukazu. Taniec Khorumi jest najwyższym osiągnięciem adżarskiego tańca ludowego

Samaia - taniec Carycy. Samaia - trzy kobiety - symbole zmysłowości, odwagi i mądrości. Kobiety wykonujące taniec na cześć gruzińskiej królowej Tamar, jednej z największych władczyń świata. Kobiety silnej, mądrej i odważnej, która stała się legendą i symbolem kobiecej mocy

Svanuri - tradycyjny taniec górski ze Svaneti

Gandagan - taniec pochodzący z południa Gruzji - Ajarii, do której zawdzięcza swoją nazwę i gorący, słoneczny temperament. Charakteryzuje się eleganckim, lekkim flirtem między mężczyznami i kobietami. Jest to jeden z niewielu tańców gruzińskich, gdzie ramiona i ciało tancerzy są rozluźnione i mobilne, co tworzy wyjątkowy zrelaksowany i nieostrożny nastrój.

9 stycznia 2020, godz. 19:00

(Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy przy ul. Szwalbego 6)

10 stycznia 2020, godz. 19:00

(Wydarzenie odbędzie się w Auli UMK w Toruniu przy ul. Gagarina 11) / bilety: ul. Kopernika 4 w Toruniu

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji