Artykuły

Łódź. Jaracz i Powszechny rywalizują w Bydgoszczy

Dwa łódzkie teatry przystąpią do otwartej rywalizacji. Podczas V Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy naprzeciw siebie staną: Teatr im. Jaracza i Teatr Powszechny.

"Jaracz" pokaże na festiwalu najnowszą realizację Mariusza Grzegorzka - "Lwa na ulicy" [na zdjęciu] Judith Thompson - przedstawienie obsypane w minionym sezonie Złotymi Maskami, m.in. dla Grzegorzka za reżyserię i scenografię, dla Mariety Żukowskiej - za najlepszą rolę kobiecą czy wreszcie dla samego teatru - za najlepszy spektakl sezonu.

Teatr Powszechny zaprezentuje w Bydgoszczy "Miasteczko, w którym czas się zatrzymał" na podstawie prozy Hrabala, w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. W tym przedstawieniu występują m.in.: Magdalena Dratkiewicz, Jan Wojciech Poradowski, Marek Bogucki.

W bydgoskim festiwalu o laury walczyć będą także: "Alina na Zachód" w reżyserii Pawła Miśkiewicza z Teatru Dramatycznego w Warszawie (z Katarzyną Figurą), "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" w reżyserii Jana Klaty z Teatru Starego w Krakowie, "Wszystkim Zygmuntom między oczy" w reżyserii Marka Fiedora z Teatru Polskiego z Wrocławia, "Norymberga" w reżyserii Agnieszki Glińskiej z Teatru Narodowego w Warszawie, "Napis" w reżyserii Anny Augustynowicz z Teatru Współczesnego w Szczecinie i "Honor samuraja" w reżyserii Moniki Strzępki z Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji