Artykuły

Toruń. "Jezus przyszedł" Tomasza Mana u Horzycy

W sobotę odbędzie się druga premiera sezonu w Teatrze Horzycy. Na deskach Sceny na Zapleczu prapremierowo zobaczymy spektakl "Jezus przyszedł".

Autorem tekstu i reżyserem jest Tomasz Man, który stworzył również muzykę do spektaklu. "Jezus przyszedł" to historia Wokalisty, którego poznajemy w momencie głębokiego przeżycia wewnętrznego. Bohater początkowo nie rozumie, co się z nim dzieje, ale z czasem odkrywa siebie na nowo i rozlicza się ze swoją przeszłością. - "Jezus przyszedł" to historia wokalisty, któremu ukazał się Jezus. Widzimy bohatera w stanie "uderzenia młotkiem w duszę". Nie dociera do niego, co się stało, ale czuje, że życie mu się wywraca na drugą stronę. Powoli wraz z akcją Wokalista dochodzi do siebie. Spotkanie z tajemniczą kobietą uświadamia mu, że to, czego doświadczył, może być początkiem nowego rozdania w jego życiu - mówi Tomasz Man, reżyser i autor tekstu.

Scenografię zaprojektowała Anetta Piekarska-Man. Wystąpią: Łukasz Ignasiński, Karina Krzywicka, Mirosława Sobik, Jolanta Teska i Grzegorz Wiśniewski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji