Artykuły

Częstochowa. Znane twarze na scenie Mickiewicza

Ewa Ziętek, Paweł Małaszyński [na zdjęciu] i nowy dyrektor artystyczny Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie Piotr Machalica pojawią się w nowym sezonie w spektaklach na tej scenie.

W repertuarze przewidziano zarówno klasykę - m.in. sztuki Gogola i Fredry - jak i dramat współczesny. Z teatrem będą współpracować zarówno reżyserzy o uznanym dorobku, jak i twórcy młodszego pokolenia. - Chcemy tworzyć teatr solidny i rzetelny - zadeklarował w czwartek powołany w lipcu dyrektor Robert Dorosławski.

Piotr Machalica przywita się z częstochowską publicznością recitalem. 3 września zaśpiewa piosenki Bułata Okudżawy i Georges'a Brassensa.

Pierwsza w nowym sezonie premiera to "Jabłko" kanadyjskiego dramaturga Vema Thiessena w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Zaplanowano ją na 9 września. - To historia małżeńskiego trójkąta, niezwykle wzruszający dramat. Spodziewam się, że wielu widzom wyciśnie łzy z oczu - mówi dyrektor Dorosławski.

Na przełomie października i listopada przewidziana jest premiera "Ożenku" Mikołaja Gogola w reżyserii Gabriela Gietzky'ego. Od grudnia dzieci będą mogły oglądać wznowionego po czterech latach "Kopciuszka".

Trwają też rozmowy z Ewą Ziętek, która miałaby wystąpić w farsie "Gąska" Nikołaja Kolady. Późną wiosną ma się natomiast odbyć premiera zaliczanego do amerykańskiej klasyki "Kapelusza pełnego deszczu" Michaela Vincente Gazzo. W tym spektaklu w roli Johnny'ego częstochowscy widzowie zobaczą prawdopodobnie gwiazdę seriali "Oficer" i "Magda M." Pawła Małaszyńskiego. W rolę jego ojca wcieli się Piotr Machalica.

***

Jubileusz 80-lecia powstania w Częstochowie stałego zespołu aktorskiego uczczą "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry - premiera planowana jest na marzec. Również w marcu przewidziana jest premiera "Kramu z piosenkami" Leona Schillera. Reżyserii podjął się Laco Adamik.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji