Artykuły

Rawicz. Grażyna Barszczewska gościem Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz

W niedzielę 3 listopada w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się pokaz drugiego z konkursowych spektakli piątej edycji Festiwalu Teatralnego. Tego dnia w Rawiczu zagości Grażyna Barszczewska - nie tylko jako odtwórczyni roli w spektaklu ale również jako scenarzystka i reżyserka oraz gość specjalny na spotkaniu autorskim.

Spotkanie poświęcone książce "Amantka z pieprzem" rozpoczniemy o godz. 16 na scenie kameralnej Domu Kultury. Publikacja Grzegorza Ćwiertniewicza poświęcona jest właśnie Grażynie Barszczewskiej. To wywiad rzeka, w którym aktorka zdradza nam szczegóły ze swojego życia artystycznego i nie tylko... Spotkanie będzie przedsmakiem wieczornego przedstawienia.

"Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej" to spektakl wywodzący się z kabaretu literackiego, oparty na felietonach, monologach, zabawnych dialogach i bogatej biografii humorystki (jak sama siebie nazywała) Stefanii Grodzieńskiej. Pełnym humoru tekstom towarzyszy twórczość satyryczna i piękne piosenki jej męża Jerzego Jurandota. Scenariusz stworzyła sama Grażyna Barszczewska, która występuje w przedstawieniu u boku Grzegorza Damięckiego. Towarzyszył im będzie głos Ducha Teatru - Andrzeja Poniedzielskiego. Ten spektakl to satyra i liryka, groteska, purnonsens i abstrakcyjny żart. To Pani Stefania, zawsze niepoprawnie młoda, sprawia, że możemy uśmiać się do łez i... wzruszyć do łez.

Organizatorzy zapraszają na "Sceny niemalże małżeńskie..." w niedzielę 3 listopada o godz. 18, a w następnych tygodniach na kolejne prezentacje konkursowe. Harmonogram Festiwalu oraz informacje o wydarzeniach towarzyszących znajdą Państwo na stronie http://dk.rawicz.pl/.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji