Artykuły

Toruń. Grand Prix XXVI MFTL Spotkania dla "Don Kichota"

Zakończył się XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania". Swoje nagrody i wyróżnienia przyznało Jury profesjonalne, Jury Nagrody Aktorskiej im. Jana Wilkowskiego oraz Jury dziecięce.

PROTOKÓŁ z posiedzenia JURY PROFESJONALNEGO

Jury profesjonalne w składzie: Anita Nowak, Bożena Sawicka, Sandra Szwarc, Marzenna Wiśniewska i Karol Suszczyński - przewodniczący, po obejrzeniu 15 spektakli konkursowych festiwalu przyznało następujące nagrody:

Nagrodę za najlepszą scenografię w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Andrzej Dworakowski za spektakl "Don Kichot" Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia

Nagrodę za najlepszą muzykę w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymują

Tomasz Lewandowski za kompozycje i Malina Prześluga za teksty piosenek w spektaklu "La la lalki" Teatru Animacji w Poznaniu

Jury postanowiło nie przyznać nagrody za najlepszą rolę kobiecą i przyznało dwie równorzędne nagrody za najlepsze role męskie.

Nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Paweł Chomczyk za kreację postaci Don Kichota w spektaklu "Don Kichot" Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia.

Nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Neville Tranter za wielopostaciową kreację aktorsko-lalkową w spektaklu "Babilon" Stuffed Puppet Theatre z Holandii.

Nagrodę za najlepszą reżyserię w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Konrad Dworakowski za spektakl "Don Kichot" Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia.

GRAND PRIX 26 MFTL SPOTKANIA w wysokości 15 000 zł, nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia otrzymuje Teatr Pinokio w Łodzi i Grupa Coincidentia za spektakl "Don Kichot" (na zdjęciu);

Jury przyznało 3 wyróżnienia:

dla twórców spektaklu "Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa" Teatru Animacji w Poznaniu za stworzenie oryginalnej formuły doświadczania teatru

dla Pawła Hubički za kompozycję przestrzeni oraz dla zespołu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki za zbiorową kreację aktorską w spektaklu "Zorro"

dla twórców spektaklu "Minutka" Teatru Baj w Warszawie za sceniczną narrację uwrażliwiającą na codzienne życie osób starszych.

***

PROTOKÓŁ

z posiedzenia JURY NAGRODY AKTORSKIEJ IM. JANA WILKOWSKIEGO W DZIEDZINIE SZTUKI ANIMACJI LALKOWEJ przyznawanej przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP - Stowarzyszenie w postaci nagrody finansowej w wysokości 1 500 zł (słownie: tysiąca pięciuset złotych) (1000 zł ze środków Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP oraz 500 zł ze środków Oddziału Bydgosko-Toruńskiego)

Jury w składzie: Henryka Korzycka, Maria Przybylska, Władysław Owczarzak, po obejrzeniu 15 spektakli konkursowych Podjęło decyzję o przyznaniu nagrody aktorskiej im. Jana Wilkowskiego w dziedzinie sztuki animacji lalkowej za kreacje aktorskie:

Malwinie Czekaj,

Izabeli Zachowicz,

Markowi Zimakiewiczowi

w spektaklu "Minutka" zrealizowanym na Scenie Inicjatyw Aktorskich Teatru Baj w Warszawie pod opieką reżyserską Ewy Piotrowskiej.

***

PROTOKÓŁ Z posiedzenia JURY DZIECIĘCEGO

Jury dziecięce w składzie: Pola Mierzwicka, Jagoda Krasowska, Hanna Gutowska, Weronika Głuszkowska, Tatiana Podgórska, pod opieką Bogumiły Przeperskiej, po obejrzeniu 9 spektakli konkursowych dla dzieci przyznało NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO w wysokości 5 000 złotych za najlepsze przedstawienie dla dzieci spektaklowi "Minutka" Teatru Baj z Warszawy.

***

PROTOKÓŁ z posiedzenia JURY NAGRODY DZIECI Z PRZEDSZKOLA BIMBAMBINO

Jury postanowiło przyznać nagrodę w wysokości 1000 zł za "postać najbliższą sercu dzieciom" Sowie ze spektaklu "Puchacz i Słońce" MATERIA Theatre z Rosji oraz Polski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji