Artykuły

"Momo" u studentów

Momo to mała, delikatna dziewczynka, która nigdy nie myśli o sobie i wszystkim pomaga. Takich ludzi nie ma i chyba na pewno nie ma takich dzieci. Tę bajkę wymyślił niemiecki pisarz urodzony pod narciarską skocznią - Michael Ende. Warto jednak przypomnieć pełny tytuł tej książki, zabierającej nas w świat wyobraźni: "Momo, czyli osobliwa historia o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas".

Na potrzeby dyplomowego przedstawienia Wydziału Lalkarskiego adaptacją zajęła się Beata Pejcz, która też spektakl wyreżyserowała, by przypominać nam o bezinteresowności. Młodzi widzowie pewnie to zrozumieją, a starsi między bajki włożą. Scenografię zaprojektował Jan Polewka, a muzykę skomponował Krzysztof Figurski.

Atrakcja dla wszystkich polega na tym, iż z Momo nie można się nudzić. Zagwarantować mają to oryginalne lalki i inscenizacyjny rozmach. Tytułową postać zagra Anna Narloch. Z dobroci Momo będą korzystali: kucharka, praczka, krawiec, stolarz, dozorca i trzech szarych panów. Ich animacją zajmą się: Michalina Brudnowska, Aleksandra Franczak, Martyna Rozwadowska, Aleksandra Ząb, Piotr Charczuk, Grzegorz Mazoń, Dawid Miązek, Ernest Nita i Paweł Siwiak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji