Artykuły

Gdańsk. Dziewczyny idą na wojnę

23 września o godzinie 19, w Gdańsku na Długiej 35, wystąpi warszawski Teatr Temat. Przed jesiennymi pokazami spektaklu "Wojna nie jest kobietą" wg Swietłany Aleksijewicz w Rosji (m. in w Petersburgu) przedstawienie będzie można zobaczyć w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury.

To rzecz o kobietach, które po wielu latach decydują się opowiedzieć co naprawdę im się zdarzyło podczas ostatniej wojny. Były tam. Widziały miejsca, sprawy i ludzi, o których przez lat milczały. Milczenie i zatajone tajemnice zaczęły im ciążyć. Popłyną więc opowieści, których ciężar wydaje się momentami nie do udźwignięcia. Ale życie nawet w chwilach tragicznych, przynosi miłość, przyjaźń i radość z rzeczy codziennych.

I o tym wszystkim przy wtórze akordeonu (Malwina Misiak) mówią Mania (Wanda Onyszkiewicz-Gnap), Smirnowa (Agnieszka Senderowska-Rucińska,) Lara (Anna Matuszczak), Wiera (Joanna Róg) i Natasza(Angelika Kurowska).

Reżyseria: Renata Dymna, ruch sceniczny: Agnieszka Senderowska-Rucińska, kostiumy: Róża Artunian-Fijałkowska, charakteryzacja: Angelika Kurowska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji