Artykuły

Częstochowa. Machalica i Dorosławski zaczynają

Od 1 lipca w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza władze sprawuje nowa dyrekcja. Nowym dyrektorem naczelnym został Robert Dorosławski, jego zastępcą do spraw artystycznych - Piotr Machalica [na zdjęciu].

- Nie boję się tej nowej roli, czuję jednak duże brzemię odpowiedzialności Zdaję sobie sprawę, że będę pracował pod czujnym okiem częstochowian - mówi dyr. Dorosławski, który od 24 lat czynnie uczestniczy w życiu teatru.

Pozytywnie nastawiony jest i Piotr Machalica. - W ciągu 25 lat pracy zawodowej nie miałem specjalnych ambicji, aby sprawować taką funkcję w teatrze, jednak, gdy pan Dorosławski zwrócił się do mnie z propozycją, zdecydowałem się ją przyjąć. Uruchomiłem wtedy w swojej wyobraźni marzenie. Chciałbym, żeby i zespół, i publiczność byli zadowoleni. Nie sądzę, bym nie był w stanie sprostać temu zadaniu- stwierdza dyrektor Machalica.

1 lipca w Częstochowie pojawił się także reżyser Tomasz Dutkiewicz, który będzie pracował z częstochowskimi aktorami nad pierwszą w przyszłym sezonie premierą - "Jabłkiem" Vem Thiessena, planowaną na połowę września. W dalszej kolejności ma ruszyć praca nad "Ożenkiem" Mikołaja Gogola w reżyserii Gabriela Gietzky'ego.

Nowy zarząd nie ma zbyt dużo czasu na przygotowania do nowego sezonu, nie możemy się więc spodziewać żadnych drastycznych zmian. Nie ma też planów roszad personalnych wśród aktorów. Dyrektorzy zapewniają jednak, że dołożą wszelkich starań, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić działalność teatru ku satysfakcji częstochowskiej widowni.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji