Artykuły

Warszawa. Podsumowanie warsztatów scenariuszowych Fundacji Gerlsy

Fundacja Gerlsy, nominowana do nagrody Kobiety Roku Glamour, właśnie zakończyła "Kreatywną randkę". W dniach 9 - 11 września w Elektrowni Powiśle odbyły się pierwsze, bezpłatne warsztaty scenariuszowe.

Za nowatorskim projektem stały dziewczyny z Fundacji GERLSY: Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Julita Olszewska i Jowita Radzińska. Randka z Gerlsami była trzydniową pracą połączoną z przyjemnością twórczego rozwijania scenariuszy 12 uczestniczek, które zostały wybrane spośród zgłoszeń zawierających pomysł na film. Ich scenariusze konsultowali doświadczeni scenarzyści, reżyserzy oraz producenci - po to by można doświadczyć różnych punktów widzenia branży i stworzyć jak najlepszą wersję pomysłu.

Uczestnicy "Kreatywnej randki" podsumowali warsztaty:

"Zrozumiałam, że nikt nie czeka na mój tekst, tylko muszę zawalczyć o zainteresowanie nim".

"Emocje sprawiły, że naprawdę poznałam moją postać/bohaterkę".

"Dzięki ćwiczeniu aktorskiemu zrozumiałam co to znaczy papierowy dialog".

"Atmosfera warsztatów życzliwa i bezpieczna, ale konkretne informacje, bez głaskania".

"Uczucie i zaangażowanie pozwalają dotknąć prawdy. I to jest poruszające, ważne uwagi".

Prowadzący:

- Julita Olszewska, scenarzystka i modelka, specjalizująca się w animacji i czarnym humorze. Współpracuje z Grupą Smacznego, IAM, Kosmonaut czy Dynamo Films. Założycielka Fundacji Gerlsy.

- Magdalena Lamparska, aktorka, scenarzystka, powieściopisarka. Założycielka Fundacji Gerlsy.

- Jowita Radzińska, change managerka, trenerka i coach, badaczka opinii i rynku; pisze doktorat o idei solidarności i wspiera jej przejawy w praktyce. Założycielka Fundacji Gerlsy.

- Olga Bołądź, aktorka, scenarzystka, reżyserka. Założycielka Fundacji Gerlsy.

- Elżbieta Benkowska, absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także reżyserii w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Dzięki swojemu filmowi dyplomowemu "Olena" otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych podczas 66. MFF w Cannes.

- Marta Habior - producent filmowy z wieloletnim doświadczeniem w branży audiowizualnej, założycielka No Sugar Films i działaczka KIPA.

- Natalia Lasota - producentka, Head of Production & New Business w firmie Juice. Po latach realizacji projektów reklamowych powróciła do pracy przy dłuższych formach telewizyjnych i filmowych we współpracy z największymi producentami zagranicznymi.

Fundacja GERLSY to oddolna, organiczna inicjatywa zrodzona z pasji i wiary, zapału do działania, solidarności kobiet i siły grupowości. Jej zadaniem jest wspieranie kobiecego, dobrego kina m.in. poprzez wspólne, kreatywne tworzenie i doskonalenie scenariuszy aby mogły one wyjść z szuflady i z odwagą oraz kobiecą energią próbować podbić świat.

www.gerlsy.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji