Artykuły

Warszawa. Nagrody "Teatru" za sezon 2018/2019 przyznane

Znamy już laureatów nagród miesięcznika "Teatr" za sezon 2018/2019.

Oceniając ostatni sezon teatralny, jury w składzie: Jacek Cieślak, Jacek Kopciński (przewodniczący), Wojciech Majcherek, Jacek Wakar, Kalina Zalewska, przyznało:

Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2018/2019 Kornélowi Mundruczó za reżyserię "Cząstek kobiety" Katy Wéber w TR Warszawa.

Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2018/2019 Justynie Wasilewskiej za rolę Mai w "Cząstkach kobiety" Katy Wéber w reżyserii Kornéla Mundruczó w TR Warszawa.

Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską w sezonie 2018/2019 ex aequo: Jerzemu Stuhrowi za rolę główną w "Wałęsie w Kolonos" Jakuba Roszkowskiego w reżyserii Bartosza Szydłowskiego w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie oraz Piotrowi Adamczykowi za rolę Poety w "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego w Teatrze Telewizji.

Nagrodę Specjalną "Teatru" otrzymuje Adam Orzechowski, dyrektor gdańskiego Teatru Wybrzeże, w uznaniu artystycznych i logistycznych talentów, a także wyjątkowo udanego sezonu 2018/2019.

Jury i redakcja "Teatru" gratulują wszystkim nagrodzonym.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 18 października br. o godzinie 18.00 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

***

Na zdjęciu: Justyna Wasilewska w "Cząstkach kobiety".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji