Artykuły

Białystok. Natalia Sakowicz zabiera monodram "Pobudka" do Sankt Petersburga

Dwukrotna stypendystka prezydenta Białegostoku, zabiera swój monodram "Pobudka" na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Kukart" w Sankt Petersburgu.

"Pobudka" to solowy spektakl lalkowy inspirowany najpopularniejszymi baśniami braci Grimm, który powstał dzięki stypendium Prezydenta Białegostoku.

"Pobudka" była prezentowana na wielu festiwalach, a na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych otrzymała nagrodę "za wyrażenie Lalką Teatru".

W tym tygodniu spektakl zobaczą widzowie "Kukartu" -jednego z najważniejszych festiwali teatrów lalek w Rosji. W tym roku oprócz Sakowicz wystąpią artyści z Rosji, Izraela, Brazylii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Słowacji, Estonii. Aktorce, dostrzeżonej wcześniej na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Asta-nie, udało się wyjechać do Sankt Petersburga dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza.

Natalia Sakowicz ma też zaproszenie na inny prestiżowy festiwal w Rosji- Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Arlekin" w Omsku.

Na razie szuka możliwości pokrycia kosztów podróży i transportu niezbędnej w spektaklu scenografii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji