Artykuły

Łódź. Jubileusz 10-lecia działalności Teatru Małego w Manufakturze

20 czerwca mija dokładnie 10 lat od wystawienia pierwszej premiery na nowo wybudowanej scenie Teatru Małego w Manufakturze.

Zagraliśmy "Morderstwo w hotelu" Sama Bobricka - amerykańską premierę komedii z udziałem trójki wytrawnych aktorów - Beaty Olgi Kowalskiej, Marka Kasprzyka i Tomasz Kubiatowicza. I się zaczęło. Trudno w kilku zdaniach przytoczyć tę wielość zdarzeń - gościnnych koncertów w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady czy kabaretu, 35 premier własnych, w których wystąpiło około 50 aktorów, o większości można poczytać na stronie TMwM - www.teatr-maly.pl, trzy edycje Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramu pod nazwą MONOwMANU z Wielką Ekologiczną nagrodą publiczności, udziały w kilku festiwalach, występy gościnne - koncerty poezji śpiewanej przy współpracy łódzkiej wytwórni płytowej DALMAFON, dziesiątki wywiadów w łódzkiej telewizji, regionalnej rozgłośni Radio Łódź, Złote Przeboje... ale i anonse w ogólnopolskiej prasie, dwa razy nawet w Teleexpressie. Długo by wspominać.

Wciąż trwamy w tej samej siedzibie i pracujemy. Główne obchody przenosimy na wrzesień, bowiem czerwiec to czas raczej kanikuły...

Zaczniemy sezon poważną premierą "Antygony" Sofoklesa w najnowszym tłumaczeniu prof. Roberta R. Chodkowskiego.

W dniu premiery wręczymy trzy nagrody pod nazwą "Maska Ludwika".

Pierwsza, dla najlepszego aktora sezonu 2018/2019, jednak Kapituła powołana rok temu ogłosi to 20 czerwca, w rocznicę otwarcie Teatru Małego. Laureatem za miniony sezon zostaje Magdalena Drewnowska - za role w "Tylko miłość" oraz "Motel pod Mocnym Amorem".

Dodatkowo z okazji Jubileuszu wręczymy we wrześniu dwie Specjalne Maski Ludwika - dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora 10-lecia. Nazwa "Maska Ludwika" pochodzi od imienia Patrona Stowarzyszenia Komedia Łódzka - wybitnego łódzkiego aktora Ludwika Benoit.

Pierwszą otrzyma Loretta Cichowicz - pośmiertnie - aktorka i profesor łódzkiej Filmówki, wystąpiła w 15 sztukach na naszej scenie. Drugim laureatem zostanie Witold Łuczyński, który rolą Kreona w "Antygonie" osiągnie status aktora, który wystąpi na naszej scenie w piętnastym tytule.

Program i przebieg uroczystej premiery ogłosimy ok. 20 sierpnia. Już dzisiaj zapraszamy na premierę "Antygony" - 19 września o godz. 19.15.

Wszystkim, którzy choć w drobnym stopniu przyczynili się do 10-letniej artystycznej egzystencji Teatru Małego w Manufakturze składam szczere, płynące z głębi serca podziękowania.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji