Artykuły

Rzeszów. Grand Prix Maskarady dla "Stories of walls" z Bratysławy

Jedenaście konkursowych spektakli było ocenianych przez jury dziecięce, tajnego jurora, jury profesjonalne oraz przedstawicieli Zarządu POLUNIMY i Sekcji Teatrów Lalek ZASP.

Jury X Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy Maskarada Suma w składzie:

Katarzyna Proniewska-Mazurek - przewodnicząca, Bożena Sawicka, Robert Drobniuch przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix Festiwalu w wysokości 6000 zł spektaklowi "Stories of walls" Bratislava Puppet Theatre

Nagrodę w wysokości 3500 zł spektaklowi "Żyrafa" Hop Signor Puppet Theatre

Indywidualną nagrodę aktorską w wysokości 2000 zł dla Radosława Sadowskiego za rolę Zajączka w spektaklu "Smacznego, proszę Wilka!" Teatru Lalek Banialuka

Wyróżnienie w wysokości 1500 zł spektaklowi "Minutka" Teatru Baj.

Jury pragnie podkreślić różnorodność i bogactwo programu tegorocznej edycji, będącego odzwierciedleniem tendencji występujących w teatrze ożywionej formy. Suma tych doświadczeń otwiera nowe postrzeganie znaczenia teatru lalek.

Nagrodzone i wyróżnione przez jury spektakle podejmują istotne tematy egzystencjalne oraz problemy współczesnej rzeczywistości, poprzez twórcze poszukiwanie w materii sztuki lalkarskiej.

**

Werdykt Jury Dziecięcego X Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu

Teatrów Ożywionej Formy Maskarada 2019:

Podążając za hasłem tegorocznej Maskarady, jakim jest słowo SUMA jury dziecięce chciałoby nagrodzić spektakl, który jest syntezą wielu elementów: animacji, scenografii, światła i muzyki, które razem składały się na poruszającą, poetycką opowieść.

Dziękujemy spektaklowi "Żyrafa" w wykonaniu Hop Signor Puppet Theatre za wytworzenie wspaniałej atmosfery i morał, który nosimy w sobie do dziś

*

Werdykt Tajnego Jurora X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" 2019. Suma

- Michał Tramer, Dyrektor Teatru Lalek "Tęcza"postanowił przyznać nagrodę w kwocie 3000 zł zespołowi Hop Signor Puppet Theatre z Grecji za szlachetną prostotę oraz mistrzostwo w ożywianiu formy zaprezentowane w spektaklu "Żyrafa".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji